SRBIJA SLAVILA U LUKSEMBURGU I NASTAVILA PUT KA KATARU

09.10.2021.

Reprezentacija Srbije ostvarila je veoma važnu pobedu u Luksemburgu – 1:0 (0:0) i nastavila svoj put ka Kataru 2022. Slavili su izabranici selektora Dragana Stojkovića minimalnim rezultatom, ali po svemu prikazanom zaslužili su ubedljiviji trijumf. Gol odluke postigao je Dušan Vlahović u 68. minutu posle dobrog pasa koji je uputio Veljković i sigurne realizacije sjajnog napadača.

STRELCI: 0:1 Vlahović 68. Stadion: Luksemburg. Sudija: Viliam Kolum (Škotska). Žuti kartoni: Bareiro, Karlson (Luksemburg), Pavlović, Đuričić (Srbija).

LUKSEMBURG: Moris, Jans, Šano, Karlson, Mihael Pinto, Sinani, Bareiro, S. Til, O. Til (90+2 Muratović), Sančes, Devil (73. Omosanja). Selektor Luk Holc

SRBIJA: Rajković, Veljković, Nastasić, Pavlović (46. Spajić), Gudelj (70. Lukić), Đuričić (46. Radonjić), Milinković-Savić, Kostić (70. Lazović), Tadić, Vlahović, A. Mitrović (86. Maksimović). Selektor Dragan Stojković

Srbija je agresivno ušla u meč, zaigrala visok presing i već u drugom minutu posle prekida i akcije Tadić – Kostić Moris je bio na iskušenju. Dva minuta kasnije Tadić je imao na nozi jednu dibinsku loptu i malo je nedostajalo da Srbija dođe u vođstvo. Mogli smo do gola i posle akcije Vlahovića kada smo napravili „tri na dva“, ali umesto udarca usledio je pokušaj asistencije i domaćin je otklonio opasnost.

S druge strane Luksemburg, osim želje, nije pokazao kvalitet da može ozbiljnije da ugrozi Rajkovića. Srbija se sve vreme pitala, tako i u 20 minutu kada je Mitrović pronašao na drugoj stativi Vlahovića, ali opet je malo nedostajalo…Kao i šest minuta kasnije, bio je napadač Orlova poludesno, gađao levom nogom suprotan ugao, ali lopta je prozujala pored stative. Pokušao je i Pavlović posle kornera koji je izveo Tadić, međutim lopta nije htela u gol. A poslednje uzbuđenje videli smo u 45+2 minutu, kada sudija Kolum ne bi pogrešio da je pokazao na belu tačku posle starta Morisa na Tadiću. Na odmor se ipak otišlo bez golova.

U nastavku je selektor Stojković odmah izvršio dve izmene. Poverenje su dobili Radonjić i Spajić, a u svlačionici ostali Pavlović i Đuričić. Nije bilo mnogo uzbuđenja kao na početku prvog dela igre, ali ono najvažnije desilo se u 68. minutu igre. Veljković je dobro pronašao Vlahovića koji se našao jedan na jedan sa Morisom i Srbiji doneo više nego zasluženo vođstvo. Selektor Stojković je ponovo obavio dvostruku izmenu, sada su u igru ušli Lazović i Lukić, a na zasluženi odmor otišli Kostić i Gudelj.

Pokušali su Luksemburžani da se vrate u igru, ali opet je Srbija bila bliža golu, sada posle prekida koji je izveo Tadić, ali lopta je za koji centimetar prošla pored stative. Srbija je postigla i drugi gol, ponovo je Vlahović bio strelac, ali posle VAR pregleda, gol je poništen zbog ofsajd situacije u kojoj se našao Vlahović. Poslednju priliku na meču imao je Radonjić, iskosa s leve strane, ali lopta je završila u gol autu. Na kraju minimalnih, ali opet velikih 1:0 za Srbiju. Na redu je meč sa Azerbejdžanom u Beogradu, 12. oktobra.