ORLOVI OBELEŽILI VIKEND | VLAHOVIĆ NASTAVIO GDE JE STAO, MITROVIĆEV NEOBIČAN GOL KOJI JE SVE IZNENADIO, TADIĆ PONOVO I DAJE I ASISTIRA, VAŽNI MINUTI ZA VELIKI BROJ REPREZENTATIVACA

15.08.2021.

Širom Evrope počeli su nacionalni šampionati, u pojedinim su se igrali mečevi domaćeg kupa, a veliki broj naših reprezentativaca imali su zapažene uloge i važne minute pred skoro reprezentativno okupljanje. Uvod u vikend bili su partije Strahinje Pavlovića u dresu Monaka (bio starter na gostovanju Lorijenu 1:0), odnosno Nemanje Maksimovića i Stefana Mitrovića koji su na otvaranju nove sezone u Primeri gostovali Valensiji (1:0) za koju je u nastavku meča nastupao Uroš Račić. Dan je ipak obeležio Dušan „Silni“ Vlahović koji je sa dva gola u Kupu Italije protiv Kozence (4:0) nastavio tamo gde je stao, posle fenomenalne sezone u kojoj je fenomenalnom serijom golova skrenuo pažnju fudbalskog sveta. Standardan je bio i Nikola Milenković. U subotu su na terenu bili Filip Kostić, starter u porazu Ajntrahta u Dortmundu (5:2) i Mijat Gaćinović koji je sa Hofenhajmom slavio u gostima protiv Augsburga (0:4). U Španiji je madridski Real savladao Alaves u gostima (1:4), a priliku je u finišu meča dobio i Luka Jović.

Na Apeninima je Verona Darka Lazovića pobedila Katancaro u Kupu Italije (3:0), Ivan Ilić je u igru ušao u drugom delu meča. U Holandiji sve po starom, Ajaks je u prvom kolu novog šampionata demolirao NEC (5:0), a glavna uloga ponovo je bila namenjena Dušanu Tadiću, strelcu dva gola i asistentu kod drugog gola „kopljanika“. Nedelju, 15.avgust, pamtiće Marko Dmitrović koji je debitovao za Sevilju i radovao se pobedi protiv Rajo Valjekana (3:0). U Ligi 1 standardan na golu Remsa bio je Predrag Rajković, protiv Monpeljea (3:3). Mihailo Ristić je igrao za goste u nastavku meča. Isto kao i Nemanja Radonjić koji je sa Marsejom ispustio već viđene bodove (bilo je 2:0, završeno 2:2) protiv Bordoa. Radonjić je ušao na teren (73. minut) kada su gosti već izjednačili.

Vredi istaći da je i Saša Lukić proveo na terenu 82 minuta u duelu Torina sa Kremonezeom (0:0). Domaćin je izborio plasman u narednu rundu kupa tek posle boljeg izvođenja penala. U Cvajti je Verder poražen neočekivano od Padebrona (1:4), a Miloš Veljković je u igru ušao posle katastrofalnih grešaka igrača zadnje linije tima iz Bremena.