ОРЛОВИ ОБЕЛЕЖИЛИ ВИКЕНД | ВЛАХОВИЋ НАСТАВИО ГДЕ ЈЕ СТАО, МИТРОВИЋЕВ НЕОБИЧАН ГОЛ КОЈИ ЈЕ СВЕ ИЗНЕНАДИО, ТАДИЋ ПОНОВО И ДАЈЕ И АСИСТИРА, ВАЖНИ МИНУТИ ЗА ВЕЛИКИ БРОЈ РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦА

15.08.2021.

Широм Европе почели су национални шампионати, у појединим су се играли мечеви домаћег купа, а велики број наших репрезентативаца имали су запажене улоге и важне минуте пред скоро репрезентативно окупљање. Увод у викенд били су партије Страхиње Павловића у дресу Монака (био стартер на гостовању Лоријену 1:0), односно Немање Максимовића и Стефана Митровића који су на отварању нове сезоне у Примери гостовали Валенсији (1:0) за коју је у наставку меча наступао Урош Рачић. Дан је ипак обележио Душан „Силни“ Влаховић који је са два гола у Купу Италије против Козенце (4:0) наставио тамо где је стао, после феноменалне сезоне у којој је феноменалном серијом голова скренуо пажњу фудбалског света. Стандардан је био и Никола Миленковић. У суботу су на терену били Филип Костић, стартер у поразу Ајнтрахта у Дортмунду (5:2) и Мијат Гаћиновић који је са Хофенхајмом славио у гостима против Аугсбурга (0:4). У Шпанији је мадридски Реал савладао Алавес у гостима (1:4), а прилику је у финишу меча добио и Лука Јовић.

На Апенинима је Верона Дарка Лазовића победила Катанцаро у Купу Италије (3:0), Иван Илић је у игру ушао у другом делу меча. У Холандији све по старом, Ајакс је у првом колу новог шампионата демолирао НЕЦ (5:0), а главна улога поново је била намењена Душану Тадићу, стрелцу два гола и асистенту код другог гола „копљаника“. Недељу, 15.август, памтиће Марко Дмитровић који је дебитовао за Севиљу и радовао се победи против Рајо Ваљекана (3:0). У Лиги 1 стандардан на голу Ремса био је Предраг Рајковић, против Монпељеа (3:3). Михаило Ристић је играо за госте у наставку меча. Исто као и Немања Радоњић који је са Марсејом испустио већ виђене бодове (било је 2:0, завршено 2:2) против Бордоа. Радоњић је ушао на терен (73. минут) када су гости већ изједначили.

Вреди истаћи да је и Саша Лукић провео на терену 82 минута у дуелу Торина са Кремонезеом (0:0). Домаћин је изборио пласман у наредну рунду купа тек после бољег извођења пенала. У Цвајти је Вердер поражен неочекивано од Падеброна (1:4), а Милош Вељковић је у игру ушао после катастрофалних грешака играча задње линије тима из Бремена.