Vesti

ORLOVI OBELEŽILI VIKEND | GOLOVI I ASISTENCIJE SERGEJA, A.MITROVIĆA, ĐURIČIĆA, MILENKOVIĆA, BIRMANČEVIĆA, VAŽNI MINUTI ZA VELIKI BROJ REPREZENTATIVACA

23.08.2021.

Dobar vikend za naše igrače pred skoro okupljanje najboljeg nacionalnog tima. Na Ostrvu Aleksandar Mitrović je nastavio sa golovima u dresu Fulama, sada je otključao bravu Hala (2:0), a isto je prethodno učinio u duelima sa Milvolom i Hadersfildom. Dovoljno za lidersku poziciju u Čempionšipu. Počela je i Serija A a već na startu dobro izdanje srpskih reprezentativaca. Mnogi od njih dobili su visoke ocene za učinak od inače strogih italijanskih izveštača. Sergej Milinković – Savić slavio je Lacijom na gostovanju (1:3) Empoliju i postigao prvi gol, kod drugog bio asisistent. Ulogu asistenta i strelca imao je i raspoloženi Filip Đuričić u pobedi Sasuola u Veroni (2:3). Za tim iz „grada ljubavi“ dobru partiju pružio je Darko Lazović (asistent kod jednog gola), Ivan Ilić je u igri bio od 72. minuta. Saša Lukić je bio starter za Torino u meču sa Atalantom (1:2). Uzbudljiv meč viđen je na Olimpiku, Roma je slavila protiv Fiorentine (3:1) za koju su nastupali Dušan Vlahović i Nikola Milenković. Naš defanzivac je postigao lep gol za izjednačenje, ali Rimljani su do kraja meča uspeli da slave.

U Bundes ligi standardan je Filip Kostić u dresu Ajntrahta iz Frankfurta koji je remizirao (0:0) sa Augsburgom, kao i Mijat Gaćinović sa Union Berlinom (2:2). Srpski vezista je na terenu bio u nastavku meča. U Cvajti je Miloš Veljković bio starter i osvojio bod sa Verderom (0:0) na gostovanju Karlsrueu. Mladi defanzivac Strahinja Pavlović počeo je i drugi, vezani ligaški meč u Monaku, klub iz kneževine poražen je od Lensa (0:2). U Ligi 1 beležimo i odbrane Predraga Rajkovića za Rems koji je osvojio bod u Mecu (1:1). Mihailo Ristić je slavio sa Monpeljeom protiv Lorijena (3:1), naš reprezentativac je igrao u drugom delu susreta.

Kolo u Primeri se završava u ponedeljak kada Sevilja Marka Dmitrovića i Nemanje Gudelja dočekuje Hetafe Nemanje Maksimovića i Stefana Mitrovića. Beležimo ipak učinak Uroša Račića u dresu Valensije, bio je starter i dao doprinos u osvojenom bodu na gostaovanju Granadi (1:1). Real iz Madrida gostovao je Levanteu (3:3) a Luka Jović je igrao poslednjih 15-tak minuta meča kada su gosti uspeli da stignu do izjednačenja. U Belgiji Marko Ilić je bio na golu standardan u pobedi Kortrijka (0:2) u gostima Sent Trudenu. Vredi apostrofirati i dobru formu novopečenog „A“ reprezentativca Veljka Birmančevića. Bivši igrač Čukaričkog je jedan od najzaslužnijih za sjajne rezultate Malmea u kvalifikacijama ua Ligu šampiona (postigao gol protiv Rendžersa, Ludogoreca), a sada je bio strelac prvog gola u meču domaćeg šampionata sa Degeforšom (3:0). Na kraju ili početku da istaknemo i Dušana Tadića, kapitena reprezentacije i Ajaksa. Gostovao je sa „kopljanicima“ Tventeu i osvojio „samo“ bod (1:1), jer nas je klub iz Amsterdama navikao da sa sjajnim asistentom i strelcom dominira u svakom kolu.