ORLOVI NA DLANU | JANUAR MESEC ROĐENDANA, VLAHOVIĆ NE STAJE, FANTASTIČAN UČINAK GOLMANA, ŽIVKOVIĆ SLAVIO U DERBIJU GRČKE, TADIĆ NOSI FENER U TRCI SA GALATOM

29.01.2024.

Orlove u martu očekuju prve provere za junska iskušenja na Prvenstvu Evrope u Nemačkoj, dueli sa Rusijom i Kiprom, a naši reprezentativci širom Evrope „održavaju formu“ kako bi spremno dočekali prvo naredno okupljanje. Uvod u minuli vikend bilo je odlično izdanje Vanje Milinković – Savića u pobedi Torina (1:2) na Sardiniji protiv Kaljarija, odnosno Đorđa Petrovića u meču FA kupa sa Aston Vilom (0:0), odnosno. U subotu je prvi na teren izašao Lazar Samardžić čiji je Udineze poražen na teškom gostovanju u Bergamu (2:0). Juventus je sa igračem manje i ponovo fenomenalnim Dušanom Vlahovićem koji je prpslavio svoj 24. rođendan, strelcem novog gola, bio na pragu pobede protiv Empolija, ali gosti su do kraja iskoristili brojčanu prednost (1:1). Dobru partiju pružio je i Filip Kostić. Nije na svom terenu slavio ni Milan, Bolonja je odnela vredan bod (2:2), a Luka Jović je ušao na teren u 60. minutu. Majorka je u Primeri dočekala Betis, ali ni dobre odbrane Predraga Rajkovića nisu domaćinu pomogli da izbegne minimalan poraz (0:1). Na Ostrvu je Saša Lukić odigrao čitav meč protiv Njukasla (0:2) koji je u Londonu izborio plasman u narednu rundu FA kupa.

Nedelja je donela veliki grčki derbi u Solunu gde je gostovao Panatinaikos, slavio je PAOK (2:1), Andrija Živković je u 72. minutu zamenio dvostrukog strelca Bugarina Despodova, Filip Mladenović je na terenu bio od prvog minuta u dresu atinskog velikana, a Filip Đuričić koji je proslavio 32. rođendan, igrao je od 46. minuta. PAO je veoma brzo po njegovom ulasku izjednačio, ali radost je do nove promene rezultata trajala svega pet minuta. AEK je sa Mijatovom Gaćinovićem u timu rutinski savladao OFI sa Krita (3:0). U Seriji A Darko Lazović je bio blizu osvajanja važnih bodova za opstanak protiv Frozionea, ali gosti su uspeli da zabeleže remi (1:1). Derbi kola igrao se u Firenci gde je gostovao Inter (0:1), a Nikola Milenković je ušao na teren u finišu meča. U Turskoj se nastavlja trka za titulu između Galatasaraja i Fenerbahčea, a plavo – žuti su, naravno sa liderom i najboljim igračem Dušanom Tadićem, u ovom kolu savladali Ankaraguču (2:1).

Poslednji na teren izašao je Nemanja Maksimović, Hetafe je ostvario važnu pobedu protiv Granade (2:0) uz novo dobro izdanje našeg reprezentativca. I „zlatni Orlić“ je u januaru ugasio rođendansku svećicu, sada 29. A u znaku Vodolije je i Strahinja Eraković, on je proslavio 23. rođendan.