ORLOVI NA DLANU | SMS I TADIĆ ASISTENTI, MAKSIMOVIĆ PONOVO STRELAC, STANDARDNI PAVLOVIĆ, MILENKOVIĆ, LAZOVIĆ, BABIĆ, MLADENOVIĆ, ERAKOVIĆ...GOLMANI UBEDLJIVI, DESILO SE I DA VLAHOVIĆ NIJE DAO GOL

04.03.2024.

Najbolju reprezentaciju Srbije uskoro očekuje prvo okupljanje u godini kada ćemo biti učesnici Prvenstva Evrope u Nemačkoj. Izabranici selektora Dragana Stojkovića imaće u martu dve provere, protiv Rusije i Kipra, a ono što može sve da raduje jeste dobra minutaža i forma velikog broja reprezentativaca. I minuli vikend obeležen je golovima, asistencijama, dobrim izdanjima Tadića i reprezentativnih drugova

Kapiten Srbije bio je asistent kod drugog gola u pobedi Fenerbahčea na neugodnom gostovanju Hatajasporu (0:2). U Španiji je ponovo blistao Nemanja Maksimović, novim golom za Hetafe u uzbudljivom remiju sa Las Palmasom (3:3). Radovao se i Predrag Rajković, posle plasmana u finale Kupa kralja, sada je Majorka u važnom meču za opstanak, pobedila Đironu (1:0).

Na Ostrvu su starteri bili Đorđe Petrović u remiju Čelsija sa Brentfordom (2:2) i Saša Lukić protiv Brajtona (3:0). U Seriji A direktan duel imali su u Torinu Vanja Milinković – Savić i Ivan Ilić (napustio teren zbog povrede posle desetak minuta igre) sa Fiorentinom Nikole Milenkovića (0:0). Verona je sa Darko Lazovićem pobedila u meču za opstanak Sasuolo za koga je od 68. minuta nastupao Uroš Račić. Veliki derbi igrao se u Napulju, Dušan Vlahović je odigrao čitav meč, Juventus je bio na pragu remija, ali u finišu meča Napoli je slavio (2:1). Salcburg u Austriji nastavlja sa dominacijom, sada je Red Bul savladao Austriju iz Klagenfurta (1:0), Strahinja Pavlović i Petar Ratkov su pružili standarno dobre parije.

Nastavio se i šampionat Rusije, Zenit i Spartak iz Moskve naših Strahinje Erakovića i Srđana Babića igrali su bez golova, srpski reprezentativci odigrali su ceo meč. Uzbudljivo je bilo i u Grčkoj, PAOK je bio favorit na gostovanju Lamiji i opravdao je taj epitet sa Andrijom Živkovićem u timu (0:2). Neočekivan remi ostvario je Panatinaikos na Kritu (2:2), Filip Mladenović je odigrao čitav meč. Na kraju ili početku, vest je i da Aleksandar Mitrović nije postigao gol. A nije, zato što nije igrao u minulom kolu za svoj Al Hilal. Nije bilo Mitrovića, ali za kontinuitet se pobrinuo Sergej Milinković – Savić. U derbiju kola sa Al Itihadom, SMS je bio asistent kod dva gola za pobedu svog kluba (3:1).