ORLOVI NA DLANU | FENOMENALNI SMS, GOLOVI TADIĆA, JOVIĆA, ILIĆA, TITULU SLAVE PAVLOVIĆ, RISTIĆ, KOVAČEVIĆ

29.05.2023.

Bliži se kraj takmičarske sezone 2022/23. a minulog vikenda veliki broj naših reprezentativaca imao je razloga da bude zadovoljan. Blistao je Sergej Milinković – Savić sa dva lepa gola u meču sa Kremonezeom (3:2), a u strelce su se upisali i Ivan Ilić čiji je Torino deklasirao Speciju (4:0), odnosno Dušan Tadić koji je postigao gol za Ajaks u porazu od Tventea (1:3). Razloga za radost imao je i Luka Jović, strelac prvog gola u Violinom preokretu sa Romom (2:1), a vrednu asistenciju zabeležio je i Aleksa Terzić. Standardan je bio Nikola Milenković. Isto kao i Filip Kostić koji je u derbiju sa Milanom proveo u igri 63. minuta. Vanja Milinković – Savić i Predrag Rajković bili su standardni na golu Torina i Majorke, a osmeh na licu ima i Nemanja Maksimović koji je sa Hetafeom izborio opstanak u Primeri, posle odlučujućeg trijumfa u meču sa Osasunom (2:1). Srđan Babić je odigrao svih 90 minuta u remiju Almerije sa Valjadolidom, a Nemanja Gudelj bio na terenu do 81. minuta u meču sa Realom (1:2). U Premijer ligi Aleksandar Mitrović i Saša Lukić su bili starteri na Old Trafordu, a Mitrogol je u 26. minutu propustio priliku da sa 11 metara savlada De Heu. U Bundes ligi Erhan Mašović je izborio opstanak sa Bohumom, posle ubedljive pobede protiv Bajer Leverkuzena (3:0). Dobar meč odigrao je i Miloš Veljković čiji Verder je poražen u Berlinu od Uniona (0:1). Na kraju i čestitke Strahinji Pavloviću na osvojenoj tituli sa Salcburgom, Mihailu Ristiću sa Benfikom i golmanu Vladanu Kovačeviću koji je napravio ogroman uspeh u Poljskoj gde je Rakov osvojio istorijsku titulu.