ORLOVI | GOLOVI VLAHOVIĆA (2), JOVIĆA I SERGEJA, SLAVILI TADIĆ, SPAJIĆ, PAVLOVIĆ, DESPOTOVIĆ, KRSTIČIĆ, GRUJIĆ, LUKIĆ, VAŽNI MINUTI ZA RADONJIĆA, ODLIČNI RAJKOVIĆ, VEST JE I DA MLADENOVIĆ NIJE POSTIGAO GOL

11.04.2021.

U vikend nas je uveo Aleksandar Mitrović koji posle serije mečeva u reprezentaciji i klubu, u kojima se upisivao u strelce, nije uspeo sa Fulamom da slavi protiv Vulverhemptona (0:1). Drugi Mitrović, Stefan, sa trakom na ruci sačekao je kao domaćin PSŽ kome je pobeda bila neophodna u trci sa Lilom za naslov najbolje ekipe u Francuskoj. I Strazbur nije mogao da se odbrani od silnih naleta Mbapea i ekipe (1:4). A Monpelje sa Mihailom Ristićem (ušao na teren u nastavku) uzeo je bod (3:3) u duelu sa Olimpikom iz Marseja. U Italiji Saša Lukić (igrao u drugom delu meča) ostvario je važnu pobedu za opstanak u Udinama (0:1).

S druge strane u Bundes ligi Luka Jović (postigao gol) i Filip Kostić vode Ajntraht ka Ligi šampiona, sada je pobeđen u Frankfurtu direktni konkurent za mesto u elitnom evropskom takmičenju, Volfsburg (4:3). Herta je u Berlinu imala minus na poluvremenu protiv Borusije iz Menhengladbaha, a onda je od 46. minuta na terenu bio i Nemanja Radonjić. Uspela je Herta da osvoji važan bod (2:2) u borbi za opstanak. Od 46. minuta na terenu je bio i Miloš Veljković, posle 0:3 u prvih 45 minuta igre sa Lajpcigom, Verder je u nastavku uspeo da završi meč koliko-toliko časno (1:4). U Primeri Nemanja Maksimović je odigrao ceo meč za Hetafe protiv Kadiza (0:1), kao i Strahinja Pavlović za Serkl Briž koji je slavio u belgijskom šampionatu (3:0) protiv Luvena. U Portugalu Porto je sa Marko Grujićem u timu pobedio Tondelu (0:2) u gostima i nastavio trku sa Sportingom iz Lisabona. Slavio je u gostima i Đorđe Despotović, Rubin je u strašnoj seriji, a sada je savladan Rostov (0:1).

Ako je subotu obeležio golom Luka Jović, onda je nedelja pripala Sergeju Milinković – Saviću i Dušanu Vlahoviću. Lacio juri plasman u Ligu šampiona, gostovao je u Veroni i kada se činilo da će meč biti okončan bez pobednika na scenu je stupio srpski reprezentativac (0:1). Za domaći sastav od prvog minuta je nastupao Darko Lazović, Ivan Ilić je ušao na teren u nastavku. Nikola Milenković i Dušan Vlahović su bili starteri u dresu Fiorentine protiv Atalante u Firenci, a sjajni mladi napadač je sa dva gola u jednom trenutku anulirao ubedljivu prednost gostiju (2:3). U Ligi 1 Predrag Rajković je bio sjajan u Nici gde je Rems ostao neporažen (0:0). Isto kao i Valensija sa Urošem Račićem u timu, u španskoj ligi, protiv Real Sosijedada. Imao je domaćin dva gola minusa, ali na kraju je osvojio bod (2:2). U Grčkoj AEK je sa Nenadom Krstičićem slavio u Solunu protiv Arisa (1:3), a Andrija Živković je igrao za PAOK u remiju sa Asterasom (1:1). Holandski šampionat protiče u znaku Ajaksa, „kopljanici“ su sa kapitenom Dušanom Tadićem i njegovom novom asistencijom pobedili RKC u Valvijku (0:1), a vrednu pobedu ostvario je Fejenord sa Urošem Spajićem u timu, na veoma teškom gostovanju Utrehtu (1:2). Posle dužeg vremena u Poljskoj, pored imena Filipa Mladenovića nema upisan gol ili asistencija, možda je i zbog toga Legija okončala svoj meč u Poznanju sa Lehom bez golova (0:0).