ОРЛОВИ | ГОЛОВИ ВЛАХОВИЋА (2), ЈОВИЋА И СЕРГЕЈА, СЛАВИЛИ ТАДИЋ, СПАЈИЋ, ПАВЛОВИЋ, ДЕСПОТОВИЋ, КРСТИЧИЋ, ГРУЈИЋ, ЛУКИЋ, ВАЖНИ МИНУТИ ЗА РАДОЊИЋА, ОДЛИЧНИ РАЈКОВИЋ, ВЕСТ ЈЕ И ДА МЛАДЕНОВИЋ НИЈЕ ПОСТИГАО ГОЛ

11.04.2021.

У викенд нас је увео Александар Митровић који после серије мечева у репрезентацији и клубу, у којима се уписивао у стрелце, није успео са Фуламом да слави против Вулверхемптона (0:1). Други Митровић, Стефан, са траком на руци сачекао је као домаћин ПСЖ коме је победа била неопходна у трци са Лилом за наслов најбоље екипе у Француској. И Стразбур није могао да се одбрани од силних налета Мбапеа и екипе (1:4). А Монпеље са Михаилом Ристићем (ушао на терен у наставку) узео је бод (3:3) у дуелу са Олимпиком из Марсеја. У Италији Саша Лукић (играо у другом делу меча) остварио је важну победу за опстанак у Удинама (0:1).

С друге стране у Бундес лиги Лука Јовић (постигао гол) и Филип Костић воде Ајнтрахт ка Лиги шампиона, сада је побеђен у Франкфурту директни конкурент за место у елитном европском такмичењу, Волфсбург (4:3). Херта је у Берлину имала минус на полувремену против Борусије из Менхенгладбаха, а онда је од 46. минута на терену био и Немања Радоњић. Успела је Херта да освоји важан бод (2:2) у борби за опстанак. Од 46. минута на терену је био и Милош Вељковић, после 0:3 у првих 45 минута игре са Лајпцигом, Вердер је у наставку успео да заврши меч колико-толико часно (1:4). У Примери Немања Максимовић је одиграо цео меч за Хетафе против Кадиза (0:1), као и Страхиња Павловић за Серкл Бриж који је славио у белгијском шампионату (3:0) против Лувена. У Португалу Порто је са Марко Грујићем у тиму победио Тонделу (0:2) у гостима и наставио трку са Спортингом из Лисабона. Славио је у гостима и Ђорђе Деспотовић, Рубин је у страшној серији, а сада је савладан Ростов (0:1).

Ако је суботу обележио голом Лука Јовић, онда је недеља припала Сергеју Милинковић – Савићу и Душану Влаховићу. Лацио јури пласман у Лигу шампиона, гостовао је у Верони и када се чинило да ће меч бити окончан без победника на сцену је ступио српски репрезентативац (0:1). За домаћи састав од првог минута је наступао Дарко Лазовић, Иван Илић је ушао на терен у наставку. Никола Миленковић и Душан Влаховић су били стартери у дресу Фиорентине против Аталанте у Фиренци, а сјајни млади нападач је са два гола у једном тренутку анулирао убедљиву предност гостију (2:3). У Лиги 1 Предраг Рајковић је био сјајан у Ници где је Ремс остао непоражен (0:0). Исто као и Валенсија са Урошем Рачићем у тиму, у шпанској лиги, против Реал Сосиједада. Имао је домаћин два гола минуса, али на крају је освојио бод (2:2). У Грчкој АЕК је са Ненадом Крстичићем славио у Солуну против Ариса (1:3), а Андрија Живковић је играо за ПАОК у ремију са Астерасом (1:1). Холандски шампионат протиче у знаку Ајакса, „копљаници“ су са капитеном Душаном Тадићем и његовом новом асистенцијом победили РКЦ у Валвијку (0:1), а вредну победу остварио је Фејенорд са Урошем Спајићем у тиму, на веома тешком гостовању Утрехту (1:2). После дужег времена у Пољској, поред имена Филипа Младеновића нема уписан гол или асистенција, можда је и због тога Легија окончала свој меч у Познању са Лехом без голова (0:0).