ORLOVI | DEBI PAVLOVIĆA, GOLOVI NEMANJE MAKSIMOVIĆA, TADIĆA I VLAHOVIĆA, FENOMENALNI RAJKOVIĆ, MINUTI ZA RADONJIĆA, STARTERI ALEKSANDAR MITROVIĆ, MILENKOVIĆ, MILIVOJEVIĆ, KOSTIĆ, SPAJIĆ, SMS

19.12.2020.

Prvi dan vikenda obeležio je Predrag Rajković koji je najzaslužniji za osvojeni bod Remsa na veoma teškom gostovanju Marseju (1:1). Činio je Rajković čuda, izlazio kao pobednik iz mnogih situacija koje su mirisale na gol. Pet minuta pre kraja meča priliku je dobio i Nemanja Radonjić, ali nije došlo do promene rezultata. U Seriji A u Firenci su se sastali Fiorentina i Verona (1:1), a na terenu su bila trojica naših reprezentativaca.  Nikola Milenković je komandovao odbranom „viole“, a Dušan Vlahović je postigao novi, ovoga puta izjednačujući gol za svoj sastav. Darko Lazović je naravno bio važna karika u timu Verone. Filip Kostić je pružio standardnu partiju u dresu Ajntrahta i dao veliki doprinos vrednoj pobedi na gostovanju Augsburgu (0:2). Verder Miloša Veljkovića osvojio je tri važna boda u Majncu (0:1), a naš defanzivac je u igru ušao od 54. minuta. Na Ostrvu je vest dana bila ubedljiva pobeda Liverpula u Londonu protiv Kristal Palasa (0:7), a Luka Milivojević je bio starter u meču koji će njegovi saigrači želeti što pre da zaborave. Od prvog minuta u timu je bio i Aleksandar Mitrović, u meču sa bivšim klubom Njukaslom, izašao je iz igre u 75. minutu, a Fulam je osvojio veliki bod u borbi za opstanak (1:1). U Španiji je viđeno malo iznenađenje, Sevilja Nemanje Gudelja nije uspela na svom terenu da savlada Valjadolid (1:1) , a Gudelj je bio na terenu od 81. minuta.

Nedelji se možda najviše obradovao Strahinja Pavlović, koji je dočekao debi u dresu Monaka. „Kneževi“ su slavili u gostima protiv Dižona (0:1) a bivši defanzivac Partizana, ušao je u igru 90 + 1 minutu. U Italiji je Saša Lukić odigrao sve minute u remiju Torina sa Bolonjom (1:1), a Filip Đuričić je bio takođe starter u porazu Sasuola od Milana (1:2). U derbiju Serije A Lacio je bio ubedljiv protiv Napolija na „Olimpiku“ (2:0), a Sergej Milinković – Savić je bio među boljim akterima duela.  Hetafe našeg Nemanje Maksimovića slavio je u Kadizu (0:2), a potvrdu trijumfa doneo je srpski reprezentativac u 90+4 minutu.  Na golu Eibara bio je Marko Dmitrović, ali nije mogao da spreči poraz od madridskog Reala (1:3), Luka Jović je bio na klupi. Ajaks je nastavio sa dominacijom u Holandiji, slavio je protiv Den Haga u gostima (2:4) uz gol Dušana Tadića koji je najavio rutinsku pobedu. Drugi srpski reprezentativac koji nastupa u Erediviziji, Uroš Spajić, odigrao je 90 minuta u porazu Fejenorda od Vitesea (1:0).