U 21

ORLIĆI KORAK BLIŽE EVROPSKOM PRVENSTVU, SA PLUS PET U RUSIJU

07.09.2018.

STRELCI: 1:0 Šaponjić 28, 1:1 Kostadinov 64, 2:1 Ranđelović 80.  Stadion: „Karađorđe“. Gledalaca: oko 2000. Žuti kartoni: Pantić (Srbija), Atanasov, Amanović, Kostadinov (BJR Makedonija).

SRBIJA: Radunović, Gajić, Marković, Jovanović, Bogosavac, Ilić (od 76. Stuparević), Račić, Pantić, Adzić (od 64. Zlatanović), Šaponjić (od 82. Mašović), Ranđelović.

BJR MAKEDONIJA: Stevkovski, Jovanov, Trajkovski, Amanović, Manevski, Atanasov (od 64. Šurlinov), Kostadinov, Zdravkovski, Đorđev, Ristovski (od 84. Krstovski), Petkovski (od 61. Fazlagić).

Mlada reprezentacija Srbije nastavila je sa sjajnim nizom u kvalifikacijama za plasman na Evropsko prvenstvo u Italiji i San Marinu 2019. godine. „Orlići“ su zabeležili i sedmu pobedu u isto toliko odigranih utakmica, ovoga puta u Novom Sadu protiv BJR Makedonije – 2:1(1:0).

Nisu „orlići“ lako došli do novog važnog trijumfa. I pored činjenice da su izabranici selektora Gorana Đorovića bili favoriti, gosti su čvrstom igrom, u pojedinim trenucima i grubom, pružali jak otpor.

Srbija je do vođstva došla u 28.minutu golom iz jedanaesterca koji je rutinski izveo Šaponjić. Do tada nije bilo mnogo prilika, a najbliži realizaciji bio je Adzić.

U nastavku su gosti uspeli da stignu do izjednačenja, preko Kostadinova, ali na kraju je presudio kvalitet. Asistencija Pantića i realizacija Ranđelovića odlučili su pobednika i Srbiju doveli korak bliže plasmanu među najbolje mlade selekcije na kontinentu.

Naredni meč Srbija igra protiv Rusije, 11. septembra u Nižnji Novgorodu.