A selekcija

MOĆNA SRBIJA | ODLIČNO IZDANJE I UBEDLJIVA POBEDA PROTIV LUKSEMBURGA

04.09.2021.

Odlično izdanje Orlova i pobeda – 4:1 (2:0) protiv Luksemburga u četvrtom kolu kvalifikacija za Prvenstvo sveta koje se 2022. godine održava u Kataru.

STRELCI: 1:0 A.Mitrović 22, 2:0 A.Mitrović 35, 2:1 O.Til 77, 3:1 Šano 81 (ag), 4:1 Milenković (90+5) Stadion Rajko Mitić. Sudija: Halil Meler (Turska)

SRBIJA: Rajković, Milenković, Nastasić (85.Veljković), Pavlović, Lazović (71.Radonjić), Lukić (71.Vlahović), Gudelj, Kostić, Tadić (90+2 Maksimović), Milinković-Savić, A.Mitrović (85.Jović). Selektor Dragan Stojković

LUKSEMBURG: Morls, Jans, Šano (89.Devil), Mahmutović (O.Til), Karlson, K. Martins, Bareiro – Sinani (89.Skenderović), Til, Mikel Pinto, Rodriges. Selektor Luk Holc

Dobro je Srbija ušla u meč, dovoljno agilno i agresivno. Imali smo od starta mnogo veći posed, pokušavali kroz pas igru da dođemo do prilike.  Prvo veće uzbuđenje, prvu pravu priliku videli smo u 15. minutu meča, Kostić je uputio centaršut, a Aleksandar Mitrović pokušao glavom da pogodi nebranjeni deo mreže Luksemburžana. Četiri minuta kasnie nova stopostotna šansa, sada je Dušan Tadić bio u šesnaestercu, iskosa sa nekih desetak metara šutirao je ali pravo u golmana Morlsa.

Sve to kao da je bila najava našeg zasluženog vođstva.Sergej Milinković – Savić je poslao fenomenalan pas ka Aleksandru Mitroviću koji se našao sam ispred Morlsa, a onda iz prve, rutinski plasirao loptu u mrežu. Šesti pogodak najboljeg strelca u kvalifikacijama. Nastavili su Tadić i drugovi da dominiraju, sada je sve bilo možda i lakše, jer Luksemburg je morao malo da se otvori. I naravno znali su Orlovi to da kazne. Sada je Filip Kostić prošao po levoj strani, uputio precizan centaršut, a Aleksandar Mitrović glavom duplirao prednost Srbije. Sedmi gol trenutno najboljeg strelca u kvalifikacijama za Prvenstvo sveta.

Srbija je sada imala komfornu prednost, a Luksemburžani su najviše zapretili u sam smiraj prvog dela meča, ali je Matija Nastasić u dva navrata odlično intervenisao. U nastavku je Srbija održala visok nivo igre, ali i Luksemburg je igrao mnogo hrabrije, ofanzivnije. U 50. minutu mogli smo da povisimo vođstvo, malo je nedostajalo da vidimo autogol, posle Sergeja i Darka Lazovića, Šano je nespretno reagovao. Nije ipak bilo mnogo prilika, a promena rezultata usledila je u 77. minutu. Nije delovalo da gosti mogu da iznenade i postignu gol, ali rezervista u Luksemburgu 0.Til je posle jedne razmene pasova šutirao snažno sa nekih 16 metara i savladao Predraga Rajkovića. Gol koji je bio znak Tadiću, Mitroviću i saigračima da ubace odmah u petu brzinu kako bi odagnali svaku sumnju u konačan epilog meča. I tako je bilo, nismo dugo čekali na novi gol. Ponovo je Aleksandar Mitrović odradio veliki deo posla, usput se i povredio i morao da napusti igru (posle sudara glavom sa rivalom), a Šanoa je samo dovršio ono što je naš centarfor započeo. Tri gola za mirniji završetak meča. Da li je kraj? Nije. Selektor Dragan Stojković izvršio je nekoliko izmena u finišu meča, a posle akcije po levoj strani i lepog centaršuta, Nikola Milenković je udarcem glavom postavio konačan rezultat. Ubedljiva pobeda Srbije posle zaista još jednog dobrog izdanja Stojkovićevog tima.

Srbija je, dakle, nastavila sa dobrim partijama i rezultatima u kvalifikacijama za Prvenstvo sveta, a novi duel Orlove očekuje 7. septembra na travi stadiona u Dablinu, protiv Republike Irske.