LIGA B NACIJA | FANTASTIČNO IZDANJE I UBEDLJIVA POBEDA ORLOVA PROTIV RUSIJE, PONOVILI PODVIG ANTIĆEVE SRBIJE

18.11.2020.

STRELCI: 1:0 Radonjić 10, 2:0 Jović 25, 3:0 Vlahović 41, 4:0 Jović 45+1, 5:0 Mladenović  64. Stadion: Rajko Mitić. Igra se bez prisustva publike. Sudija: Entoni Tejlor (Engleska). Žuti kartoni: A. Mitrović, Gudelj (Srbija), Zabolotnji, Žirkov (Rusija).

SRBIJA: Rajković – Milenković, S. Mitrović (od 90. Pavlović), Spajić – Radonjić (od 30. Vlahović), Ristić, Gudelj (od 90. Zdjelar), Maksimović (od 46. Gaćinović), Mladenović (od 90. Ranđelović) – Jović, A.Mitrović. Selektor Ljubiša Tumbaković

RUSIJA: Giljerme (od 46. Džanaev) – Karavaev, Divev (od 46. Evgenjev), Džikija, Žirkov – Kuzjajev, Odžoev, Erokin – An. Mirančuk (od 46. Oblijakov), Zabolotnji (od 71. Čerišev), Al. Mirančuk (od 46. Mostovoj).

Fantastično izdanje Srbije protiv Rusije u poslednjem kolu Lige B nacija i veoma ubedljiva pobeda – 5:0 (4:0). Orlovi su sve rešili posle neverovatnog učinka u prvom poluvremenu kada su do vrha napunili mrežu Giljermea. Posle pobede protiv Rumunije u kvalifikacijama za SP u Južnoj Africi (5:0) pod vođstvo selektora Radomira Antića,  ovo je druga pobeda Srbije, ovako ubedljiva i upečatljiva.

A utakmica je interesantno počela praktično sa velikom prilikom za Rusiju. Već posle nepunog minuta igre Zabolotnji se našao u fantastičnoj prilici na svega pet metara od Rajkovića, usledio je volej udarac, ali na sreću lopta je išla pravo u našeg golmana koji je odlično reagovao i spasio siguran gol. Uzvratili smo sa dva uzastopna kornera, ali bez opasnosti po Giljermea.

Poveli smo u desetom minutu, strelac je bio Nemanja Radonjić, istina uz malu pomoć Kuzjajeva koji je ušao u blok posle udarca koji je uputio naš reprezentativac, ali lopta je promenila smer i prevarila golmana ruske reprezentacije. Gol u pravo vreme, gol uz malo sreće koju smo zaslužili.

Igrao se 21. minut kada su gosti imali drugu priliku, ponovo preko Zabolotnjija, Karavev je ventrirao, a napadač Sočija šutirao pored gola. Četiri minuta kasnije 2:0 za Srbiju, lepa akcija Orlova, Mladenović je centrirao a Luka Jović glavom postigao svoj četvrti gol u 11 odigranih utakmica za najbolju reprezentaciju.

U 32. minutu Rusi su mogli da smanje vođstvo, Karavev je probio po desnoj strani, morao je Rajković dva puta da interveniše, ali od svega samo korner. I odmah posle prekida Zabolotnji se našao u odličnoj prilici ali sada je promašio ceo gol. Imali smo i mi šansu za treći gol, Mladenović se našao u prilici, ali sada su Rusi imali sreće.

Ono što nije uradio Mladenović, jeste Dušan Vlahović. Prvenac mladog igrača u dresu „A“ selekcije. Prethodno je Luka Jović uputio udarac, Giljerme je samo odbio loptu na koju je natrčao Vlahović i sada doneo već veoma ubedljivu prednost našem sastavu. I to nije sve što se tiče prvog dela igre i spektakularnog izdanja naše selekcije. Igrao se 45+1 minut kada je Filip Mladenović ponovo uputio odličan centaršut a Luka Jović glavom postigao svoj drugi, a za Srbiju četvrti gol. Za gotovo nestvaran rezultat na semaforu.

U poluvremenu ruski selektor Čerčesov izvršio je četvorostruku izmenu, a selektor Tumbaković drugu, sada je Maksimovića zamenio Gaćinović. U nastavku nije bilo toliko uzbuđenja kao prvom delu igre, Srbija je rutinski čuvala prednost i tražila trenutak kada će da je poveća. I amo je neko zaslužio da postigne gol, onda je to bio Filip Mladenović, asistent kod dva gola koja je postigao Luka Jović. Ušao je levi bek Legije u šesnaesterac Rusije a onda raspalio i pogodio, lopta je ispod ruku Džanaeva završila u mreži. Pokušavali su gosti da ublaže visok poraz, ali Rajković je bio veoma siguran. Ovom pobedom Srbija je ostala u Ligi B nacija.

Posle svega zaključak, videli smo impresivno izdanje Srbije koja je ostvarila jednu od najubedljivijih pobeda od 2006. godine i osamostaljenja, perioda od kada igramo pod imenom Srbija.