Vesti

GOL I ODBRANA KOJE SRBIJA NIKAD NEĆE ZABORAVITI | JOVANOVIĆ POGODIO, STOJKOVIĆ ODBRANIO POBEDU (VIDEO)

18.06.2020.

Pre tačno 10 godina reprezentacija Srbije ostvarila je po mnogima možda i najveću pobedu od osamostaljenja. Na Prvenstvu sveta u Južnoj Africi, u Port Elizabetu, savladana je Nemačka, golom Milana Jovanovića u 38. minutu. Posle nesrećnog poraza u prvom kolu od Gane (0:1), izabranici selektora Radomira Antića nisu imali izbora, pobeda je bila imperativ, a ogroman doprinos konačnom uspehu dao je golman Vladimir Stojković koji je u 60. minutu odbranio penal Lukasu Podolskom. Srbija je od 36. minuta igrala sa igračem više jer je posle starta nad Dejanom Stankovićem isključen Miroslav Klose. Orlovi, nažalost, nisu uspeli da izbore plasman u nokaut fazu takmičenja, Australija je u trećem kolu neočekivano slavila 2:1 posle bolje igre Srbije i silnih, propuštenih prilika.