ГОЛ И ОДБРАНА КОЈЕ СРБИЈА НИКАД НЕЋЕ ЗАБОРАВИТИ | ЈОВАНОВИЋ ПОГОДИО, СТОЈКОВИЋ ОДБРАНИО ПОБЕДУ (ВИДЕО)

18.06.2020.

Пре тачно 10 година репрезентација Србије остварила је по многима можда и највећу победу од осамостаљења. На Првенству света у Јужној Африци, у Порт Елизабету, савладана је Немачка, голом Милана Јовановића у 38. минуту. После несрећног пораза у првом колу од Гане (0:1), изабраници селектора Радомира Антића нису имали избора, победа је била императив, а огроман допринос коначном успеху дао је голман Владимир Стојковић који је у 60. минуту одбранио пенал Лукасу Подолском. Србија је од 36. минута играла са играчем више јер је после старта над Дејаном Станковићем искључен Мирослав Клосе. Орлови, нажалост, нису успели да изборе пласман у нокаут фазу такмичења, Аустралија је у трећем колу неочекивано славила 2:1 после боље игре Србије и силних, пропуштених прилика.