Futsal selekcija poražena u drugoj proveri od Slovačke

07.12.2017.

STRELCI: 1:0 Kozar 28, 2:0 Drahovski 29, 3:0 Zdrahal 32, Smerička 33, 5:0 Drahovski 37, 6:0 Drahovski 40. Dvorana u Lučenecu. Gledalaca: oko 700.
SLOVAČKA: Herko, Rik, Drahovski, Zdrahal, Doša, Kujovski, Smerička, Hudek, Ostrak, Turek, Brunovski, Fehervari, Oberman.
SRBIJA: Vulić, Perić, Kocić, Simić, Rajčević, Rakić, Krstić, Tomić, Matijević, Pršić, Pamić, Stanković, Milosavac, Momčilović.
Futsal selekcija Srbije, posle remija u prvom meču, poražena je u drugoj proveri sa Slovačkom. Neko bi rekao poraz u pravom trenutku, jer ipak se radi o kontrolnoj utakmici pred nastupajući UEFA EURO u Sloveniji (31.januar – 10. februar).

Ništa nije nagoveštavalo ubedljiv poraz izabranika Gorana Ivančića, jer posle 3:3 u prvom meču, na odmor u drugom duelu otišlo se bez golova. U nastavku smo preko Perića prvi došli do prilike za vođstvo, ali onda je strelac dva gola iz prvog meča, Drahovski, ponovo bio veoma raspoložen i praktično je vodio svoju selekciju do ubedljivog trijumfa.Bilo je trenutaka tada kada smo imali inicijativu,napadali, ali Slovaci su davali golove.Poslednja četiri minuta smo igrali sa igračem – golmanom što je domaća reprezentacija iskoristila i postigla dva gola za konačnih 6:0.