DUŠAN VLAHOVIĆ, PRED PUT U KAUNAS | SLOŽNI SMO KAO NIKADA DO SADA, BODRIMO SE MEĐUSOBNO, SRBIJA MORA NA EVROPSKO PRVENSTVO (VIDEO)

08.09.2023.
Poraz od Mađarske na stadionu ‘Rajko Mitić’ nije uticao na atmosferu u taboru naše reprezentacije. Svesni činjenice da je do kraja kvalifikacija još 12 bodova u igri, fudbaleri Srbije su maksimalno motivisani da već u Kaunasu nadoknade propušteno i da se vrate na pobednički kolosek uoči završnih borbi za plasman na Evropsko prvenstvo.
Dušan Vlahović, jedan od najzapaženijih aktera meča koji je odigran u lepom ambijentu pred  oko 8.000 mališana iz cele Srbije, priznaje da naš tim u prvih 45 minuta nije opravdao očekivanja javnosti.
„Poveli smo u ranoj fazi meča i imali lepu priliku da već na ovoj utakmici napravimo veliki korak ka Nemačkoj. Morali smo da nastavimo sa napadima i da dotučemo rivala. Prepustili smo im inicijativu, a tako disciplinovana, kvalitetna i organizovana ekipa kao što je Mađarska, umela je to da iskoristi i da za dva minuta preokrene rezultat. Nema šta, prvo poluvreme je bilo ispod naših standarda, ali smo u drugom zaigrali mnogo bolje i prava je šteta što nismo stigli bar do izjednačenja. Na nama je da ova dva dana iskoristimo za jednu detaljnu analizu, da izvučemo pouke i ne sumnjam da ćemo spremni i silno motivisani dočekati nedeljni okršaj sa Litvanijom.“
Najbliža izjednačenju Srbija je bila u 58. minutu kada se Vlahović posle proigravanja Mitrovića sjajno izborio za poziciju za šut, ali je Dibuš bravuroznom intervencijom spasao svoju mrežu.
„Šteta. Ne samo u toj situaciji, njihov golman je blistao tokom cele utakmice i moram javno da mu čestitam na fenomenalnoj partiji. Prosto je neverovatno šta je sve odbranio. Za napadača je veoma teško kada ne postigne gol, a pogotovo kada njegova ekipa izgubi bodove. Morao sam bolje da reagujem i kod vođstva naše reprezentacije, loše sam zahvatio loptu posle pasa Tadića. Imali smo sreću da njihov igrač zatrese sopstvenu mrežu i morali smo mnogo bolje da iskoristimo sjajno otvaranje utakmice. Nema mesta za paniku, sinoć jeste bilo teško, prespavali smo, okrenuli novi list i od danas razmišljamo isključivo o Litvaniji. U Kaunasu nas očekuje najvažnija utakmica u ovom kvalifikacionom ciklusu.“
Svi momci iz redova naše reprezentacije su veliki profesionalci koji znaju kako da prebrode trenutnu situaciju.
„Bodrimo se međusobno, pričamo, znamo koliko je važno da Srbija izbori plasman na Evropsko prvenstvo. Od kada sam postao reprezentativac, ekipa nije bila složnija kao sada. Odlikuje nas jak kolektiv na čelu sa misterom Stojkovićem i to mi daje za pravo da verujem u pozitivan ishod kvalifikacija. Porazi su sastavni deo igre, ali nismo zaslužili da izgubimo na ovaj način. I pored lošeg prvog poluvremena, videlo se u nastavku meča da nismo lošija ekipa od Mađarske. U svakom slučaju, čestitam im na pobedi, ali se računi svode posle mečeva u novembarskom terminu kvalifikacija. Svesni smo našeg kvaliteta, verujemo u sebe i idemo na pobedu u svakoj narednoj utakmici. Počev od Litvanije u nedelju.“ – zrači optimizmom napadač naše reprezentacije Dušan Vlahović.
Fudbaleri Srbije u subotu u 7:45 kreću čarter letom za Kaunas, a istog dana su planirani konferencija za medije (18:30) i zvanični trening (19:00).

Utakmica protiv Litvanije igra se u nedelju na stadionu ‘Darijaus ir Gireno’ sa početkom u 20:45, a sudiće nemački sudijski tim na čelu sa Sašom Štegemanom.