SJAJNA SRBIJA U PROVERI PROTIV KATARA

01.09.2021.

Odlična Srbija u proveri protiv Katara i ubedljiva pobeda – 4:0 (2:0) koja može samo da hrabri pred naredna dva kvalifikaciona meča protiv Luksemburga i Republike Irske.

STRELCI: 0:1 Kuki 2, 0:2 Jović 18, 0:3 Vlahović 60, 0:4 Milenković 85.  Stadion: Nađerdi u Debrecinu. Sudija: Glova (Slovačka).

KATAR: Alšib, Migel, A. Hasan, Albajati, Salman, Budijaf (74. Madibo), Aleldin,  Alravi, Al Hajdos (61. Afif), Kuki,  Ali.

SRBIJA: Rajković (46. Svilar), Milenković, Nastasić (46. Veljković), Pavlović, Lazović (76. Radonjić), Maksimović (63. Račić), Gudelj (56. Lukić), Birmančević (56. Živković), Đuričić, Jović, Vlahović.

Sjajno je Srbija ušla u meč i već posle 20 – tak minuta igre stekla zavidnu prednost i praktično rešila meč. Prvi gol je Katar sam sebi dao, igrao se drugi minut kada je Filip Đuričić probio po desnoj strani, uputio centaršut ka Dušanu Vlahoviću, ali Kuki je nespretno reagovao u pokušaju da preseče put lopti i Alšib je samo pogledom ispratio ono što se nije moglo sprečiti. Delovali su Orlovi dobro na terenu, sa mnogo više samopouzdanja od budućeg domaćina Prvenstva sveta, a posle akcije iz 18. minuta sve je bilo rešeno daleko pre kraja. Ponovo je Filip Đuričić obavio veliki deo posla, oduzeo loptu na sredini terena i povukao kontru, uposlio je Dušana Vlahovića, ovaj prosledio loptu do Luke Jovića, usledio je „lažnjak“ i realizacija koja će igraču Real Madrida mnogo da znači. Ako je Katar i pokušavao da se posle rano primljenog gola vrati u igru, posle ovog gola igra mu se praktično raspala. Mogli su Orlovi veoma brzo i do trećeg gola, videli smo opet odličnu akciju, a malo je nedostajalo da se debitant Veljko Birmančević upiše u strelce. Isto kao i Filip Đuričić u 34. minutu. Brzopotezna akcija u kojoj se Dušan Vlahović odložio loptu do Filipa Đuričića, usledio je udarac ali je lopta za malo prošla pored stative. I to je uglavnom bilo sve u prvom delu igre, sigurna, dobra igra naše selekcije koja je kontrolisala igru sve vreme.

Od prvog minuta nastavka selektor Stojković je izvršio dve izmene, Miloš Veljković je ušao u igru umesto Matije Nastasića, a Predraga Rajkovića je zamenio debitant Mile Svilar. I imao je mladi golman odmah dobru intervenciju posle jednog pokušaja igrača Katara. Od 56. minuta poverenje su dobili i Saša Lukić i Andrija Živković, iz igre su izašli Veljko Birmančević i Nemanja Gudelj. A nismo dugo čekali na novi, treći gol Orlova. Za to se pobrinuo Dušan Vlahović koji je rutinski završio akciju koju je poveo Filip Đuričić. Usledile su nove izmene, sada Uroš Račić umesto Nemanje Maksimovića. Za kontinuitet i ritam koji smo diktirali. Priliku je dobio i Nemanja Radonjić…A tačku na fenomenalno veče Orlova stavio je Nikola Milenković, pet minuta pre kraja meča, posle sjajne reakcije nakon kornera.

Srbija 7. septembra (18,00) igra protiv Luksemburga na stadionu „Rajko Mitić“, a tri dana kasnije sledi meč u Dablinu sa Republikom Irskom.