ORLOVI NA DLANU | GRUJIĆ SLAVIO PROTIV BENFIKE, SERGEJ I BABIĆ POGAĐALI PROTIV JUVENTUSA I VALENSIJE, ASISTENCIJE TADIĆA, VELJKOVIĆA, ŽIVKOVIĆA

10.04.2023.

Ponovo dobar vikend naših reprezentativaca, sjajna izdanja i golovi Sergeja Milinkovića – Savića u pobedi protiv Juventusa (2:1) i Srđana Babića u meču sa Valensijom. Najbolji strelac – stranac u istoriji Lacija briljirao je u meču sa torinskim klubom, postigao prvi gol, stigao da obavi i defanzivne zadatke. A defanzivac Almerije, Srđan Babić, ponovo je bio strelac važnog gola u borbi njegovog kluba za opstanak u Primeri. Posle prekida, bio je najviši u skoku i drugim golom u mreži Valensije (2:0) praktično je stavio pečat na veliku pobedu. Asistencijama su se ponovo istakli, pre svih, Dušan Tadić, čiji Ajaks je deklasirao Fortunu iz Sitarda (4:0). Istakao se i Miloš Veljković, Verder je bio pred porazom na gostovanju Majncu, kada je srpski defanzivac pomogao Fuklrugu da drugim golom Verder izbori remi (2:2). Andrija Živković i PAOK imali su lak zadatak protiv Volosa (4:2), a Nišlija je bio asistent u prvom poluvremenu kada je PAOK postigao čak četiri gola. Važno je istaći da su veliku minutažu imali u Italiji Vanja Milinković – Savić i Nemanja Radonjić (igrao do 79. minuta) protiv Rome (0:1), Dušan Vlahović i Filip Kostić  (igrali do 63. minuta) protiv Lacija u Rimu, Filip Đuričić (igrao do 89. minuta) čija Sampdorija je poražena od Kremonezea u Đenovi (2:3), dok je Luka Jović u igru ušao u 80. minutu protiv Specije (1:1). I Lazar Samardžić je bio starter u timu Udinezea u remiju sa Moncom (2:2), proveo je na terenu 68 minuta. U Španiji je i Nemanja Gudelj odradio 90 minuta u duelu sa Seltom (2:2), Predrag Rajković protiv Valjadolida (3:3), a Nemanja Maksimović je bio na terenu u San Sebastijanu protiv Real Sosijedada do 72. minuta (2:0). Pored Miloša Veljkovića u Verderu, punu minutažu u klubu, u dresu Bohuma, imao je Erhan Mašović. Bohum je poražen kod kuće u veoma uzbudljivom meču sa Štutgartom (2:3). Ceo meč odigrao je i Strahinja Pavlović za lidera austrijskog šampionata, Salcburga, koji je na svom stadionu igrao protiv Austrije iz Beča (3:3). Veliki derbi odigran je u Portugaliji, Porto je slavio na gostovanju u Lisabonu protiv Benfike, a Marko Grujić je dao važan doprinos pobedi, bio je na terenu do 56. minuta (1:2).