ОРЛОВИ НА ДЛАНУ | ГРУЈИЋ СЛАВИО ПРОТИВ БЕНФИКЕ, СЕРГЕЈ И БАБИЋ ПОГАЂАЛИ ПРОТИВ ЈУВЕНТУСА И ВАЛЕНСИЈЕ, АСИСТЕНЦИЈЕ ТАДИЋА, ВЕЉКОВИЋА, ЖИВКОВИЋА

10.04.2023.

Поново добар викенд наших репрезентативаца, сјајна издања и голови Сергеја Милинковића – Савића у победи против Јувентуса (2:1) и Срђана Бабића у мечу са Валенсијом. Најбољи стрелац – странац у историји Лација бриљирао је у мечу са торинским клубом, постигао први гол, стигао да обави и дефанзивне задатке. А дефанзивац Алмерије, Срђан Бабић, поново је био стрелац важног гола у борби његовог клуба за опстанак у Примери. После прекида, био је највиши у скоку и другим голом у мрежи Валенсије (2:0) практично је ставио печат на велику победу. Асистенцијама су се поново истакли, пре свих, Душан Тадић, чији Ајакс је декласирао Фортуну из Ситарда (4:0). Истакао се и Милош Вељковић, Вердер је био пред поразом на гостовању Мајнцу, када је српски дефанзивац помогао Фуклругу да другим голом Вердер избори реми (2:2). Андрија Живковић и ПАОК имали су лак задатак против Волоса (4:2), а Нишлија је био асистент у првом полувремену када је ПАОК постигао чак четири гола. Важно је истаћи да су велику минутажу имали у Италији Вања Милинковић – Савић и Немања Радоњић (играо до 79. минута) против Роме (0:1), Душан Влаховић и Филип Костић  (играли до 63. минута) против Лација у Риму, Филип Ђуричић (играо до 89. минута) чија Сампдорија је поражена од Кремонезеа у Ђенови (2:3), док је Лука Јовић у игру ушао у 80. минуту против Специје (1:1). И Лазар Самарџић је био стартер у тиму Удинезеа у ремију са Монцом (2:2), провео је на терену 68 минута. У Шпанији је и Немања Гудељ одрадио 90 минута у дуелу са Селтом (2:2), Предраг Рајковић против Ваљадолида (3:3), а Немања Максимовић је био на терену у Сан Себастијану против Реал Сосиједада до 72. минута (2:0). Поред Милоша Вељковића у Вердеру, пуну минутажу у клубу, у дресу Бохума, имао је Ерхан Машовић. Бохум је поражен код куће у веома узбудљивом мечу са Штутгартом (2:3). Цео меч одиграо је и Страхиња Павловић за лидера аустријског шампионата, Салцбурга, који је на свом стадиону играо против Аустрије из Беча (3:3). Велики дерби одигран је у Портuгалији, Порто је славио на гостовању у Лисабону против Бенфике, а Марко Грујић је дао важан допринос победи, био је на терену до 56. минута (1:2).