ŽENSKA "A" | SRBIJA SLAVILA PROTIV BIH NAKON VELIKOG PREOKRETA

17.02.2023.

Najbolja ženska A reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 3-2 u prvoj proveri u Antaliji. Meč je počeo minutom ćutanja za žrtve zemljotresa u Turskoj i Siriji.

Iako je meč prijateljskog karaktera, bilo je dosta uzbuđenja, a posebno u završnici. Imala je BiH prednost sve do 84. minuta, ali izabranice selektora Dragiše Zečevića pokazale su karakter i uspele da dođu do preokreta u samom finišu meča, golovima Tijane Filipović u 84. i u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

STRELCI: 0-1 Hasanbegović 5′, 1-1 Poljak 70′, 1-2 Milinković 73′, 2-2 Filipović 84′, 3-2 Filipović 90+1′

SRBIJA: Cetinja, Slović, Damjanović, Mijatović (od 46. Filipović), Čanković, Milivojević (od 80. Čubrilo), Pavlović (od 46. Blagojević), Poljak (od 75. Čavić), Petrović (od 46. Ilić), Vlajnić, Bradić (od 75. Matić)

BOSNA I HERCEGOVINA: Hodžić, Slišković, Hasanbegović, Milinković, Spasojević, Aleksić, Piskić, Gavrić, Gačanica, Kršo, Šabanagić

Selektor ne krije zadovoljstvo ishodom meča:

„Odlična provera! Utakmica puna tempa i vrlo dinamična. Šansu je dobilo 17 igračica Srbije. Ostvarili smo jako bitnu pobedu, posebno jer je prva utakmica u godini. Ono što nije bilo dobro – protivnik je iz tri kontra napada postigao dva gola. Zadovoljan sam posedom, koji je u većoj meri bio naš, uprkos činjenici da nismo postigli golove. Na kraju zaslužena pobeda, odličan pristup. Devojke su pokazale karakter i pobednički mentalitet. Dva puta smo gubili, preokrenuli rezultat i to je ono što je dobro. Ima mnogo prostora za napredak. Očekuje nas utakmica sa Slovačkom, imamo vremena za analize i odmor. Čestitam reprezentaciji Bosne na sjajnoj utakmici!“

Narednu proveru reprezentativke Srbije imaće 21. februara, kada će odmeriti snage sa selekcijom Slovačke.