ŽENE "A" TIM | POLUVREME IZ UDŽBENIKA I UBEDLJIVA POBEDA U PROVERI SA SLOVENIJOM

14.07.2023.

Sjajno izdanje naše najbolje ženske reprezentacije i ubedljiva pobeda – 3:0 (3:0) u proveri sa Slovenijom. Blistale su izabranice selektora Dragiše Zečevića pogotovo u prvom delu igre kada su posle akcija i golova iz fudbalskih udžbenika stekle veliku prednost i praktično rešile meč posle samo 45 minuta igre. Već u uvodnim minutima meča videli smo fenomenalnu akciju, asistenciju Jelene Čanković i sigurnu realizaciju Jovane Damnjanović. Igrao se 30. minut kada je Tijana Filipović sve sama uradila, izborila se za poziciju i sa nekih 16 metara gađala i pogodila gornji ugao gola Slovenije. I kada smo mislili da će Srbija sa plus dva da ode na odmor, Jelena Čanković je izvela korner a Dejana Stefanović, posle odličnog skoka, glavom je povisila rezultat na sada već nedostižnih 3:0. Aplauz za pristup, aplauz za igru, aplauz za kreaciju i golove koji donose ogromno samopouzdanje pred mečeve u Ligi nacija. U drugom poluvremenu selektor Zečević iskoristio je priliku, izvršio veliki broj izmena, ukazao poverenje i ostalim igračicama.

STRELCI: 0:1 Damnjanović 8, 0:2 Filipović 31, 0:3 Stefanović 45+1. Stadion: Krško u Sloveniji. Sudija: Vanja Janković (Slovenija).

SLOVENIJA: Meršnik, Golob (46. Gradišek), Agrež, Korošec (74. Zajmi), Čonč (57. Kražmar), Prašnikar (74. Janež), Kolbl (87. Kuštrin), Makovec (87. Križaj), Eržen (57. Klopčić), Rogan, Milović (57. Kajzba).

SRBIJA: Kostić (83. Cetinja), Slović (46. Ilić), Damjanović, Stefanović (46. Blagojević), Poljak (46. Frajtović), Petrović (61. Vučković), Džej Tila Vlajnić, Ivanović (73. Ćirić), Čanković (61. Sremčević), Damnjanović (46. Mijatović), Filipović (46. Milivojević).