U21 | REMI „ORLIĆA“ U LETONIJI

04.09.2020.

STRELCI: 1:0 Liepa 7, 2:0 Regža 16, 2:1 Mašović 50, 2:2 Adžić 66.(iz jedanaesterca). Stadion: Olipijski centar u Jelgavi. Sudija: G. Libovič (Izrael)

LETONIJA: Kudravčev, Minkevič, Birka, Litvinkis, Spruts, Saveljev (od 90+1 Ozolinš), Liepa, Grinbergs (od 73. Kirš), Zelenkovs, Tonišev, Regža (od 63.Kokins).

SRBIJA: M.Ilić, Marković (od 46. Vlalukin), Mašović, Kamenović, Šehović,  Nikolić (od 46. I.Ilić), Nišić (od 79. Gavrić), Birmančević, Čumić (od 88. Živojinović), Stuparević, Adžić (od 80. L. Ilić). Selektor Ilija Stolica

Mlada reprezentacija Srbije igrala je – 2:2(2:0) u Jelgavi protiv Letonije u kvalifikacijama za odlazak na Prvenstvo Evrope koje se održava u Sloveniji i Mađarskoj.

Agresivno su Letonci ušli u meč sa „orlićima“ i već posle 15-tak minuta igre imali su i za njih iznenađujućih dva gola razlike. Videlo se u tim trenucima da je domaća selekcija veoma nezgodna iz prekida, a pad koncentacije u igri naše selekcije uticao je da uđemo u meč praktično sa minusom. Nije Srbija uspela da smanji vođstvo do poluvremena, a onda je selektor Ilija Stolica izvršio dve izmene.

I posle pet minuta igre u nastavku Mašović je vratio rezultatsku neizvesnost. Delovala je Srbija mnogo bolje, agresivnije, imala je dosta prilika, ali do kraja meča samo je Adžić iz opravdano dosuđenog jedanaesterca uspeo da postigne gol. U poslednjim minutima i stativa je bila saveznik Letonaca, a ostao je utisak da je Srbija igrala od prvog minuta kao u drugom delu meča, pobednik se ne bi dovodio u pitanje. Ovako posle remija u Novom Sadu sa istim rivalom (1:1), remi i u Jelgavi – 2:2 (2:0).