U21 | BUGARI KAZNILI GREŠKE

08.09.2020.

STRELCI: 0:1 Iliev 45, 0:2 Krastev 64, 1:2 L.Ilić 86 (iz jedanaesterca). Stadion: Metalca u Gornjem Milanovcu. Sudija: Espen Eskas (Norveška). Crveni karton: Birmančević (Srbija) 90+3.

SRBIJA: M.Ilić, Vlalukin (od 24. Maksimović), Mašović, Kamenović (od 63. L.Ilić), Šehović, I.Ilić (od 75. Mićević), Nišić, Petrović, Čumić (od 63. Gavrić), Stuparević, Birmančević.

BUGARSKA: Naumov, Tombak (od 65. Najdenov), Antov, Hristov, Liaskov, Čandarov, Iliev, Jurukov, Ivanov, Krastev (od 90+3 Jordanov), Dimitrov. Selektor Ilija Stolica

Mlada reprezentacija Srbije poražena je u kvalifikacijama za plasman na Prvenstvo Evrope u Gornjem Milanovcu od Bugarske – 1:2 (0:1).

Dobro je Srbija ušla u meč, a već posle dva minuta ne baš ubedljivi sudija iz Norveške Espen Eskas mogao je mirne duše da dosudi jedanaesterac za naš sastav, posle starta Naumova nad Stuparevićem. Bio je naš centarfor brži i sklonio loptu, a onda je usledila zakasnela reakcija, ali se nije čula pištaljka.

Bili su „orlići“ blizu vođstva i u 17. minutu kada je Birmančević za malo zakasnio na drugoj stativi, a igrao se 31. minut kada je Stuparević uputio udarac sa nekih 16 metara, lopta je međutim za koji centimetar prošla pored stative.

Pre toga hendikep za sastav Ilije Stolice, posle jednog dobrog starta povredio se Vlalukin, a to je uticalo da Nišić pređe na poziciju desnog beka. U igru je tada ušao Maksimović.

I onda kada se činilo da će se na poluvreme otići bez golova, došlo je do greške u zadnjoj liniji naše selekcije, Iliev je sve pratio, uzeo loptu a onda preciznim udarcem savladao Marka Ilića.

Nastavak nije doneo rezultatski preokret,a utisak je da smo ponovo bili oštećeni za jedanaesterac, jer norveški arbitar nije video igranje rukom u šesnaestercu Bugarske posle centaršuta koji je uputio Birmančević. Pre toga, ipak, gol za Bugare, drugi u mreži Marka Ilića. Neko je probio po levoj, odnosno našoj desnoj strani, a na ubačenu loptu reagovao je Krastev i duplirao vođstvo gostiju.

Imala je Srbija do kraja meča više od igre, selektor Ilija Stolica uveo je u igru Gavrića, Luku Ilića…a tračak nade ukazao se u 86. minutu kada je norveški sudija najzad dosudio penal, opravdano. Luka Ilić je bio siguran, ali vremena za preokret nije bilo.