SRBIJA SLAVILA PROTIV PARAGVAJA | NOVI GOL ALEKSANDRA MITROVIĆA (VIDEO)

10.10.2019.

STRELCI: 1:0 A. Mitrović 90. Stadion: Mladost u Kruševcu. Sudija: Nejc Kajtazović (Slovenija). Žuti kartoni: Maksimović, Gaćinović (Srbija), Gomez, Viljasanti, Gonzales, Alonso, Almiron (Paragvaj). Crveni karton: Almiron (Paragvaj) 53.

SRBIJA: Rajković (od 88. Rockov), Miletić (od 46. Gobeljić), S. Mitrović, Kolarov (od 66. Milunović), Mladenović (od 66. Rodić), Maksimović (od 66. Gudelj), Milivojević (od 46. Lukić), Radonjić, Ljajić, Gaćinović, A. Mitrović. Selektor Ljubiša Tumbaković

PARAGVAJ: Fernandez, Rohas, Gomez, Alonso, Riveros, Paredes (od 59. Espinoza), Horhe, Viljasanti, Almiron, Sanabrija (od 71. Leskano), Gonzales (od 84. Sančez).

U važnoj proveri pred nastavak kvalifikacija za plasman na Prvenstvo Evrope i duel koji nas očekuje 14.oktobra u Viljnusu protiv Litvanije, reprezentacija Srbije pobedila je Paragvaj golom Aleksandra Mitrovića u 90. minutu. Bio je to 29. gol napadača Fulama u 53 odigrana meča u dresu sa državnim grbom. Mitrović je na večnoj listi strelaca prestigao Dušana Bajevića i sada su ispred njega petorica nekad velikih igrača. Rajko Mitić sa 32 gola, Savo Milošević, Milan Galić  i Blagoje Moša Marjanović sa 37 golova, odnosno rekorder Stjepan Bobek koji je 39 puta bio strelac u najboljem državnom timu..

Posle 13 godina reprezentacija Srbije ponovo je igrala u Kruševcu. Selektor Ljubiša Tumbaković je pružio šansu i pojedincima koji su do sada imali manju minutažu u najboljem nacionalnom timu, sve u želji da proveri i njihove mogućnosti.

Gosti iz Paragvaja su ušli u meč dosta otvoreno, igrali visok presing i posle pet minuta igre prvi put zapretili. Dva minuta kasnije kombinovali su Almiron i Gonzales ali usledio je slab udarac sa nekih 16 metara od gola Rajkovića. Prvu pravu priliku imala je ipak Srbija, posle šuta Adema Ljajića, igrao se 25. minut, Paragvajci su imali mnogo sreće, jer lopta je pogodila prečku. S druge strane gosti nisu delovali kao selekcija koja dugo u zvaničnim mečevima nije nikoga pobedila, jer su pretili iz kontra napada. U  finišu meča postigli su i gol koji je opravdano poništen posle faula Morela na Kolarovim.

U nastavku meča selektor Tumbaković odmah je izvršio dve izmene, Gobeljić je ušao u igru umesto Miletića, a Lukić je zamenio Milivojevića. Igrao se 53. minut kada je Paragavaj ostao sa igračem manje, jer je Almiron morao iz igre zbog drugog žutog, odnosno crvenog kartona, zbog simuliranja. Igrao se 66.minut kada je selektor Tumbaković izvršio još tri izmene, iz igre su izašli Kolarov, Maksimović i Mladenović, a poverenje dobili Milunović, Gudelj i Rodić. U nastavku smo ponovo najbliži golu bili posle pokušaja Ljajića kada je dugo lomio rivala, sebi tražio poziciju, a onda uputio udarac. Fernandez je bio na mestu i poslao loptu u korner.  I onda kada se činilo da neće biti golova, Rodić je uputio dobar centaršut, a Aleksandar Mitrović je bio najviši u skoku i doneo pobedu Srbiji.

U nedelju reprezentacija odlazi u Viljnus gde će dan kasnije igrati kvalifikacioni meč protiv Litvanije.