SKENER | ASISTENCIJA TADIĆA, GOL DESPOTOVIĆA, SJAJNE ODBRANE DMITROVIĆA I RAJKOVIĆA, FENOMENALAN START SRPSKIH STRUČNJAKA U ČEMPIONŠIPU

13.09.2020.

Prvi vikend posle reprezentativnih utakmica i počelo je ono što je sa nestrpljenjem čekao i selektor Srbije Ljubiša Tumbaković, ligaški takmičarski mečevi koji će pomoći našim reprezentativcima da uhvate pravi ritam kako bi svi bili spremni za 8. oktobar i najvažniji duel Orlova u ovoj godini, baraž susret sa Norveškom u Oslu. I igrači polako skupljaju dragocene minute. Aleksandar Mitrović je za Fulam ušao u igru u 63. minutu meča sa Arsenalom, a Luka Milivojević u 74. minutu susreta Kristal Palas – Sautempton. Počeo je i holandski šampionat, Ajaks je slavio u Roterdamu protiv Sparte minimalnim rezultatom i sa igračem manje od 27. minuta, a Dušan Tadić je bio asistent kod jedinog gola na utakmici.  Blistao je i Đorđe Despotović, bio jedini strelac u pobedi Rubina iz Kazanja na veoma teškom gostovanju u Moskvi, Dinamu. Za Strazbur na gostovanju protiv Sent Etjena svih 90 minuta igrao je Stefan Mitrović, a dobrim odbranama na golu Remsa u porazu od Anžera (odbranio jedanaesterac) istakao se Predrag Rajković. Isto kao i Marko Dmitrović koji je blistao na golu Eibara u meču sa Seltom iz Viga. U derbiju kola francuskog šampionata igrali su PSŽ – Olimpik Marsej, u neverovatnom meču  pokazano je čak pet crvenih kartona, slavili su gosti (0:1), a Nemanja Radonjić je ušao u igru u 77. minutu. Vredi istaći i sjajan start naših stručnjaka u Čempionšišu. Vladimir Ivić slavio je sa Votfordom protiv Midlsbroa, a Reding Veljka Paunovića pobedio je u gostima Derbi Kaunti. U Super kupu Grčke Olimpijakos, mogući rival Crvene zvezde u plej-ofu za Ligu šampiona, igrao je protiv gradskog rivala AEK-a, a strelac jedinog gola i junak meča bio je bivši mladi reprezentativac Lazar Ranđelović.