RAZVOJNI TURNIR UEFA ZA DEVOJKE U-16: SRBIJA SLAVILA PROTIV CRNE GORE

25.04.2019.

Posle burnog meča sa Bosnom i Hercegovinom i naše pobede (3:3-5:4 posle penala) mlađa ženska kadetska reprezentacija Srbije slavila je i u drugoj utakmici Razvojnog turnira UEFA U-16 koji se održava u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi. Izabranice selektora Dragiše Zečevića ponovo su odigrale zanimljiv meč sa mnogo golova i slavile protiv vršnjakinja iz Crne Gore – 3:2(1:0).

STRELCI:1:0 Obradović 39, 1:1 Bicić 51, 2:1 Ćirić 64, 2:2 Petrović 66, 3:2 Ćirić 83. Stadion SC FSS u Staroj Pazovi. Sudija: Jovana Polić (Srbija).

SRBIJA: Škandro (od od 69. Eremić), Kučinar (od 55.Dinić), Beronja (od 41. Žarković), Sremčević (od 41.Radenković), Stojanović (od 41. Derviši), Mirković, Đokić (od 55.Crnilović), Gavrilović (od 55.Ćirić), Mirković (od 69. Džeković), Gajević (od 32. Stevanović), Obradović.

CRNA GORA: Krstović, Janjušević, Marković, Laketić, Petrović, Vojinović, Kalač, Tošković, Petković, Vidić, Boričić.

Naše devojke su došle u vođstvo pred kraj prvog poluvremena, a posle nekoliko minuta u nastavku Crnogorke su stigle do izjednačenja. Sa dva gola istakla se Anastasija Ćirić, a Crna Gora je do kraja uspela samo da ublaži poraz preko Jelene Petrović.

Poslednjeg dana turnira Srbija se sastaje sa selekcijom Slovačke, 27.aprila.