U 16

RAZVOJNI TURNIR UEFA U-16: „ORLIĆI“ PRVI, PROTIV EKVADORA BROJALI DO PET

20.04.2019.

STRELCI:0:1 Ajdar 3 (iz jedanaesterca), 0:2 Mićić 12, 0:3 Janković 44, 0:4 Janković 54, 0:5 B.Krstić 69, 1:5 Galjardo 71. Stadion SC FSS u Staroj Pazovi. Sudija: Milan Stefanović (Srbija).

EKVADOR: Koeljo, Herera, Guevara (od 69. Borha), Ordonez, Briones, Palma (od 69. Kastiljo), Kuero (od 56. Galjardo), Garzon, Vilena, P.Zambrano, Čamba (od 56. D.Zambrano).

SRBIJA: Trajković, Đorđević, Stanković (od 69. Miodragović), V.Krstić, Mićić (od 60. Cvetićanin), Jelenković, Ajdar (od 69. Despotovski), Zdravković, Janković (od 60. B.Krstić), Radisavljević (od 41. Bačanin), Branković.

Mlađa kadetska reprezentacija Srbije (U-16 generacija 2003.) pobednik je Razvojnog turnira UEFA koji se održavao u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi.

Generacija koju vodi selektor Dejan Branković poslednjeg dana turnira pobedila je selekciju Ekvadora – 5:1(2:0) i tako posle pobede nas Slovačkom (3:1), odnosno Španijom (1:1-5:4 posle penala) zasluženo osvojila prvo mesto.

Protiv Ekvadora odluka je pala u uvodnim minutima meča kada je Srbija povela golom Ajdara iz jedanaesterca (igrao se treći minut), a posle desetak minuta Mićić je postigao drugi gol sa kojim se otišlo kasnije na odmor. U nastavku su „orlići“ postigli još tri gola i tako na ubedljiv način stavili načku na ovo druženje u Staroj Pazovi.

Konačan redosled: Srbija, Španija, Slovačka, Ekvador.