Kup

PARTIZAN OSVOJIO KUP SRBIJE ZA SEZONU 2017/18.

23.05.2018.

U pravom fudbalskom ambijentu na stadionu Radnika u Surdulici, meču koji je obilovao uzbuđenjima, Partizan je savladao Mladost iz Lučana -2:1(1:1) i na taj način odbranio trofej Kupa Srbije osvojen prošle godine.
Crno-beli su treći put zaredom osvojili nacionalni kup, a ukupno 15. put u istoriji kluba. Mladost je pružila fantastičan otpor, tim iz Lučana je prvi došao u vođstvo, golom Tumbasevića, a do kraja prvog dela Janković je uspeo iz slobodnog udarca da izjednači rezultat. U nastavku je Partizan došao do potpunog preokreta, a strelac je bio Zdjelar. Mladost je u poslednjem minutu imala odličnu priliku da dođe do izjednačenja, ali na kraju trofej je zasluženo pripao beogradskom sastavu.

Sudija Majo Vujović, koji se na ovom meču oprostio od aktivnog suđenja, pokazao je dobru arbitražu, a prigodan poklon uručio mu je Novica Tončev, član Odbora za hitna pitanja i Izvršnog odbora FSS.Pehar osvajaču Kupa Srbije za sezonu 2017/18. uručio je Nenad Bjeković, potpredsednik FSS.