ORLOVI | VLAHOVIĆ U SERIJI, SJAJNE PARTIJE KOSTIĆA, TADIĆA I SERGEJA, MITROVIĆEVIH 120 MINUTA, STANDARDNI RAJKOVIĆ, SPAJIĆ, DMITROVIĆ, LUKIĆ, VELJKOVIĆ, MILENKOVIĆ, LAZOVIĆ, ĐURIČIĆ, RADONJIĆ, GAĆINOVIĆ

10.01.2021.

Dobar vikend srpskih reptrezentativaca i nekoliko fantastičnih izdanja. Ajntraht našeg Filipa Kostića nastavio je sa sjajnim partijama u drugom delu Bundes lige a sve na krilima našeg asa koji je bio izvanredan u novom trijumfu, sada u gostima protiv Majnca (0:2). Zapažen je bio i Miloš Veljković koji je sa Verderom osvojio veoma važan bod na teškom gostovanju u Leverkuzenu (1:1).  U Gelzerkinhenu Šalke za koga je od prvog minuta igrao Matija Nastasić dočekao je Hofenhajm Mijata Gaćinovića i posle „sto godina“ ostvario pobedu (4:0) koja će mu mnogo značiti u borbi za opstanak. U Ligi 1 Predrag Rajković je bio siguran na golu Remsa u pobedi protiv Sent Etjena (3:1), a Stefan Mitrović je dao doprinos trijumfu Strazbura (0:1) u gostima protiv Lensa. Defanzivac Orlova ušao je na teren od 46. minuta. Na Ostrvu su se igrali mečevi FA kupa a Aleksandar Mitrović je odigrao svih 120 minuta u eliminaciji KPR (0:0 – 0:2). Derbi holandskog šampionata igrao se u Amsterdamu gde je Ajaks dočekao PSV. Imali su gosti dva gola prednosti, ali je onda na scenu stupio Dušan Tadić koji je asistirao Promesu za prvi gol, a sve vreme jedan od kapitena Orlova zadavao je velike probleme odbrani tima iz Ajndhovena. U Roterdamu se igrao gradski derbi Sparte i Fejenorda, slavio je sastav Uroša Spajića (0:2) koji je igrao od prvog minuta za Fejenord. Serija A je ponovo bila u znaku naših igrača, Dušan Vlahović je postigao jedini, pobedonosni gol za Fiorentinu u duelu sa Kaljarijem (1:0). Nikola Milenković je standardno obavio svoj deo posla. Saša Lukić je sa Torinom gostovao lideru Milani (2:0), a Lacio Sergeja Milinković – Savića odradio je dobar posao u Parmi (0:2) uz sjajnu partiju našeg reprezentativca. Slavio je i Nikola Maksimović sa Napolijem u Udinama (1:2), dok je u derbiju kola u Rimu, Roma igrala sa Interom (2:2), Aleksandar Kolarov ušao je u igru od 82. minuta.  Starter je bio i Filip Đuričić na gostovanju sa Sasuolom u Torinu, Juventus je slavio (3:1), ali tek kada su gosti ostali sa igračem manje. U Portugaliji Porto je sa Marko Grujićem (ušao u igru u nastavku) osvojio tri boda (1:4) u gostima, Famalikao nije bio dorastao rival.