ORLOVI | VLAHOVIĆ STRELAC, NOVE ASISTENCIJE KOSTIĆA I TADIĆA, RISTIĆ SLAVIO U LIONU, POBEDE ĐURIČIĆA, S.MITROVIĆA, GUDELJA

14.02.2021.

Solidan vikend naših reprezentativaca, golovi i asistencije, zavidna minutaža. U Seriji A Saša Lukić je bio starter u remiju Torina sa Đenovom (0:0), a Nikola Maksimović je pružio dobru partiju u dresu Napolija. U derbiju kola na stadionu „Dijego Maradona“ savladan je Juventus (1:0). Sampdorija je slavila u meču sa Fiorentinom (2:1), a jedini gol za „violu“ postigao je Dušan Vlahović, od prvog minuta u timu „ljubičastih“ bio je i Nikola Milenković. Sasuolo je bio ubedljiv u gostima protiv Krotonea (1:2), Filip Đuričić je odigrao svih 90 minuta. Drugi veliki derbi odigran je u Milanu, između Intera i Lacija. Rimski klub je poražen (3:1) a Sergej Milinković – Savić je bio asistent kod jedinog gola.

U Bundes ligi Filip Kostić je nastavio sa fantastičnim partijama, Ajntraht iz Frankfurta je savladao Keln (2:0) uz novu asistenciju srpskog reprezentativca i sada se nalazi na poziciji koja vodi u Ligu šampiona. Luka Jović je ušao u igru u nastavku meča. Isto kao i Nemanja Radonjić u remiju Herte u Štutgartu (1:1), odnosno Mijat Gaćinović u zanimljivom meču u Dortmundu, Borusija – Hofenhajm (2:2). Miloš Veljković je igrao prvih 45 minuta duela Verder i Frajburg (0:0).

Vikend je obilovao mnogim rezultatskim iznenađenjima, a jedno od najvećih svakako je trijumf Monpeljea, za koji je igrao ceo meč Mihailo Ristić, u Lionu (1:2). Predrag Rajković je zabeležio 50. nastup na golu Remsa u francuskom šampionatu, protiv Lensa (1:1). Stefan Mitrović je komandovao odbranom Strazbura u pobedi na neugodnom gostovanju Mecu (1:2).

U Primeri Nemanja Maksimović je doživeo poraz sa Hetafeom od Real Sosijedada (0:1), a Marko Dmitrović je sa Eibarom osvojio važan bod za opstanak (1:1) protiv Valjadolida. Sevilja je sa Nemanjom Gudeljom na terenu savladala Uesku (1:0). U Holandiji ništa novo, sve protiče u znaku Ajaksa koji je sa novom asistencijom Dušana Tadića slavio na gostovanju Heraklesu (0:2). Na Ostrvu Luka Milivojević igrao za Kristal Palas koji je neočekivano doživeo težak poraz od Barnlija (0:3).