ORLOVI | SELEKTOR STOJKOVIĆ POSLE 30 GODINA U VERONI, VLAHOVIĆ NE STAJE, GOLOVI DESPOTOVIĆA I ŽIVKOVIĆA, STANDARDNI MILENKOVIĆ, VELJKOVIĆ, LAZOVIĆ, TADIĆ, KOSTIĆ, JOVIĆ, ĐURIČIĆ, S.MITROVIĆ, RISTIĆ, RAJKOVIĆ...

10.05.2021.

Više i nije vest da vikend protiče u znaku Dušana Vlahovića. Napadač Fiorentine postigao je nova dva gola za svoj tim, sada u derbiju protiv Lacija (2:0). Udarna igla „viole“ trenutno je na koti 21. U Firenci na terenu su bili i pouzdani Nikola Milenković, odnosno Sergej Milinković – Savić i dresu Lacija. SMS je imao peh, posle jednog sudara glavama u prvom poluvremenu stradao mu je nos, ali nije želeo da ostavi ekipu. U Seriji A na terenu je od prvog minuta bio i Filip Đuričić u pobedi Sasuola u Đenovi (1:2), odnosno Darko Lazović i Ivan Ilić čija Verona je pred očima selektora Dragana Stojkovića (posle 30 godina na stadionu na kome je sa dva remek-dela  srušio Španiju u osmini finala Prvenstva sveta 1990), remizirala sa Torinom Saše Lukića (1:1) koji se na terenu našao od 58. minuta.

U Ligi 1 gledali smo međusobni duel naših reprezentativaca Stefana Mitrovića (Strazbur) i Mihaila Ristića (Monpelje) koji je pripao gostima (2:3). Predrag Rajković bio je na golu Remsa u porazu od Monaka (0:1). U Bundes ligi Ajtraht iz Frankfurta sa Filipom Kostićem i Lukom Jovićem u timu od prvog minuta igrao je nerešeno (1:1) sa Majncom, a Herta je remizrala sa Arminijom (0:0). Nemanja Radonjić je igrao za berlinski tim od 46. minuta. Verder je u Bremenu dočekao Bajer iz Leverkuzena, a Miloš Veljković je ceo meč odigrao na zavidnom nivou.

Srpski reprezentativci su bili strelci i u Rusiji, odnosno Grčkoj. Đorđe Despotović je došao do 13. gola u dresu Rubina iz Kazanja koji se nalazi u borbi za plasman u Ligu šampiona. Rubin je slavio u Tuli protiv Arsenala, posle preokreta (2:4). U Grčkoj je PAOK  slavio u solunskom derbiju protiv Arisa (2:0) uz drugi gol Andrije Živkovića. Vredi na kraju istaći i trijumf novog-starog šampiona Holandije Ajaksa u Roterdamu protiv Fejenorda (0:3) uz naravno neizbežnu asistenciju kapitena Dušana Tadića.