Vesti

ORLOVI | STARTERI KOSTIĆ, DMITROVIĆ, ĐURIČIĆ, RAJKOVIĆ, TADIĆ, MILENKOVIĆ, VLAHOVIĆ, MLADENOVIĆ, RISTIĆ, SMS, MILIVOJEVIĆ, NE.MAKSIMOVIĆ...

13.12.2020.

Vikend u kome je veliki broj srpskih reprezentativaca bio od prvog minuta u postavama svojih timova, a bilo je i međusobnih duela. Tako je Nemanja Gudelj ušao sa klupe i slavio protiv Hetafea u gostima (0:1), u čijim redovima je Nemanja Maksimović bio starter. U Rimu je Verona priredila iznenađenje i slavila protiv Lacija (1:2), Sergej Milinković – Savić je igrao za nebesko-plave od prvog minuta, a Darko Lazović je u igru ušao u nastavku. Interesantno je da su ponovo blistali golmani, Marko Dmitrović je najzaslužniji za vredan bod (1:1) Eibara na gostovanju u San Sebastijanu, a Predrag Rajković i pored dobrih odbrana nije mogao da spreči poraz Remsa protiv Bresta (2:1). Mihailo Ristić nastavlja sa sjajnim partijama sa Monpeljeom, koji je slavio u gostima (2:3) protiv Lensa. Dušan Tadić je posle eliminacije sa Ajaksom iz grupne faze Lige šampiona (Atalanta priredila iznenađenje), iskalio bes na Cvoleu (4:0). A sa krizom rezultata nastavlja Fiorentina koja je sa Nikolom Milenkovićem i Dušanom Vlahovićem u startnoj postavi poražena uprav0 od Atalante u Bergamu (3:0). S druge strane Sasuolo sa Filipom Đuričićem nastavlja sa fenomenalnim partijama, ovog vikenda poražen je Benevento (1:0). Na Ostrvu je Luka Milivojević sa Kristal Palasom izborio bod u malom londonskom derbiju  sa Totenhemom (1;1), a Filip Kostić je pružio sasvim solidnu partiju u porazu Ajntrahta u Volfsburgu (2:1). Vredi istaći i gol Nikole Maraša za Almeriju protiv Malage (3:1), a važno je apostrofirati i novo dobro izdanje Filipa Mladenovića koji je sa Legijom slavio u Krakovu protiv Visle (1:2).