ORLOVI | SERGEJEVA ASISTENCIJA, RAJKOVIĆ SLAVIO U GOSTIMA SA REMSOM, LUKIĆ I TORINO ZA IZNENAĐENJE U NAPULJU, MILOŠ VELJKOVIĆ SA VERDEROM UBEDLJIV U KUPU

24.12.2020.

Posle sjajne noći u Torinu i fenomenalnog izdanja Dušana Vlahovića i Nikole Milenkovića u pobedi Fiorentine protiv Juventusa, srpski reprezentativci imali su još jednu uglavnom lepu noć za sebe i klubove u kojima nastupaju. Predrag Rajković je bio standardno dobar na golu Remsa, sada u važnom trijumfu u gostima protiv Bordoa (1:3). U timu Monpeljea dobar je bio Mihailo Ristić ali jedan od najboljih francuskih klubova Lil, slavio je posle gola u samom finišu meča (2:3). Starter je bio i Stefan Mitrović, ali Strazbur nije mogao ništa protiv šampiona Francuske, PSŽ (4:0). U Italiji Torino Saše Lukića, koji je bio u postavi sve do 89. minuta, priredio je iznenađenje na stadionu Dijego Armando Maradona u Napulju (1:1), a u Milanu, derbiju kola između roso-nera i Lacija, gostima nije pomogla ni asistencija Sergeja Milinković – Savića. Gosti su poraženi golom u nadoknadi vremena (3:2). U Veroni je Inter osvojio važne bodove (1:2) u borbi za titulu, Darko Lazović je bio u igri od 53. minuta, a ovu noć i pored poraza svog tima, pamtiće mladi reprezentativac Srbije, Ivan Ilić, koji je postigao prvenac u dresu Verone u Seriji A. Kada je reč o Holandiji navikli smo na ubedljive i rutinske pobede Ajaksa, ali tim Dušana Tadića sada se nije proslavio na gostovanju u Tilburgu, kod autsajdera Viljema (1:1). Jedan od kapitena Orlova odigrao je ceo meč. Isto kao i Nemanja Maksimović za Hetafe u remiju Hetafea sa Seltom (1:1). Standardan je bio i Marko Dmitrović na golu Eibara na gostovanju Alavesu (2:1).  U Nemačkoj su igrani mečevi nacionalnog kupa, a vredi apostrofirati dobru partiju Miloša Veljkovića u dresu Verdera koji je slavio u Hanoveru (0:3).