ОРЛОВИ | СЕРГЕЈЕВА АСИСТЕНЦИЈА, РАЈКОВИЋ СЛАВИО У ГОСТИМА СА РЕМСОМ, ЛУКИЋ И ТОРИНО ЗА ИЗНЕНАЂЕЊЕ У НАПУЉУ, МИЛОШ ВЕЉКОВИЋ СА ВЕРДЕРОМ УБЕДЉИВ У КУПУ

24.12.2020.

После сјајне ноћи у Торину и феноменалног издања Душана Влаховића и Николе Миленковића у победи Фиорентине против Јувентуса, српски репрезентативци имали су још једну углавном лепу ноћ за себе и клубове у којима наступају. Предраг Рајковић је био стандардно добар на голу Ремса, сада у важном тријумфу у гостима против Бордоа (1:3). У тиму Монпељеа добар је био Михаило Ристић али један од најбољих француских клубова Лил, славио је после гола у самом финишу меча (2:3). Стартер је био и Стефан Митровић, али Стразбур није могао ништа против шампиона Француске, ПСЖ (4:0). У Италији Торино Саше Лукића, који је био у постави све до 89. минута, приредио је изненађење на стадиону Дијего Армандо Марадона у Напуљу (1:1), а у Милану, дербију кола између росо-нера и Лација, гостима није помогла ни асистенција Сергеја Милинковић – Савића. Гости су поражени голом у надокнади времена (3:2). У Верони је Интер освојио важне бодове (1:2) у борби за титулу, Дарко Лазовић је био у игри од 53. минута, а ову ноћ и поред пораза свог тима, памтиће млади репрезентативац Србије, Иван Илић, који је постигао првенац у дресу Вероне у Серији А. Када је реч о Холандији навикли смо на убедљиве и рутинске победе Ајакса, али тим Душана Тадића сада се није прославио на гостовању у Тилбургу, код аутсајдера Виљема (1:1). Један од капитена Орлова одиграо је цео меч. Исто као и Немања Максимовић за Хетафе у ремију Хетафеа са Селтом (1:1). Стандардан је био и Марко Дмитровић на голу Еибара на гостовању Алавесу (2:1).  У Немачкој су играни мечеви националног купа, а вреди апострофирати добру партију Милоша Вељковића у дресу Вердера који је славио у Хановеру (0:3).