A selekcija

ORLOVI NA DLANU | GOLMANI ZA PONOS, MITROVIĆ NE STAJE, RATKOV ISPISAO ISTORIJU, VLAHOVIĆ PONOVO STRELAC, TADIĆ ASISTENCIJAMA VODI FENER KA TITULI, MAKSIMOVIĆ OPET POGODIO ZA HETAFE

20.02.2024.

Reprezentaciju Srbije očekuju martovske provere za Prvenstvo Evrope u Nemačkoj, dueli protiv Rusije i Kipra, a izabranici selektora Dragana Stojkovića nastavljaju sa dobrim partijama u svojim klubovima. Minulog vikenda Petar Ratkov je ušao u istoriju austrijske Bundes lige, golom koji je postigao za Red Bul Salcburg na gostovanju Lincu (1:1), posle samo pet sekundi igre! Vredan učinak imao je i stub odbrane austrijskog šampiona Strahinja Pavlović. Istoriju, ali sada saudijskog fudbala, ispisuje Aleksandar Mitrović, gotovo nestvarnom statistikom. Na 28 odigranih utakmica za Al Hilal u svim takmičenjima postigao je 28 golova, poslednja dva u prvenstvu protiv Al Raeda (3:1). Sa dobrom formom i golovima nastavlja i Dušan Vlahović, sada je bio strelac u remiju sa Veronom (2:2), a novo odlično izdanje prikazao je i Nemanja Maksimović. Ponovo je bio strelac i spasilac Hetafea, protiv Viljareala (1:1). Ne može da prođe kolo, a da ne stižu pohvale i na adresu Dušana Tadića. Ostavio je neizbrisiv trag u Ajaksu, naravno u reprezentaciji Srbije sa kojom će učiniti sve da nas obraduje i na Prvenstvu Evrope, a sada čini čuda u Fenerbahčeu. Na neugodnom gostovanju Rizeu, u uslovima i na terenu koji su bili vanfudbalski, kapiten Srbije je bio začetnik dve akcije koje su donele rezultatski preokret i pobedu velikanu iz Istanbula (1:3).

Pobedi, svakako velikoj i za mnoge iznenađujućoj, radovao se i Erhan Mašović. Bohum je savladao uzdrmani Bajern (3:2) uz dobru partiju Mašovića. U Italiji je Nikola Milenković bio standardan u vrednom remiju Fiorentine u Empoliju (1:1), a istim rezultatom okončan je meč Udineze – Kaljari, uz nekoliko dobrih pokušaja Lazara Samardžića. Ranije smo spomenuli Vlahovića, a pohvale za ostvareno u meču Verona – Juventus zaslužuju i Filip Kostić, odnosno Darko Lazović. Uostalom kao i svi golmani, Vanja Minković – Savić je ugasio 27. svećicu uz pobedu protiv Lećea (2:0). Blistao je i Đorđe Petrović sa Čelsijem na najtežem mogućem gostovanju, Mančester Sitiju (1:1). Pohvale i za Predraga Rajkovića, Majorka je poražena od Real Sosijedada (1:2) golom u zaustavnom vremenu, ali Rajković je činio čuda tokom većeg dela utakmice, jer je domaći sastav bio sa igračem manje od 45+4 minuta. U Grčkoj se nastavlja uzbudljiva trka za naslov šampiona, a u minulom kolu videli smo efikasan derbi u Solunu, gde je PAOK poražen od Olimpijakosa (1:4). Andrija Živković je bio na terenu od 61. minuta. Iznenađenje kola priredila je Lamia, remijem na gostovanju Panatinaikosu (2:2) za koga je od 23. minuta igrao Filip Mladenović. Na Ostrvu Fulam je pretrpeo poraz od Aston Vile, Saša Lukić je dobio poverenje pred kraj meča.