ORLOVI NA DLANU | LUKIĆ OSVOJIO OLD TRAFORD, PETROVIĆ BLISTAO NA VEMBLIJU, VLAHOVIĆEVA SERIJA BEZ KRAJA, ŽIVKOVIĆ ZA PREOKRET PAOKA, TADIĆ VODI FENER KA TITULI

26.02.2024.

U iščekivanju martovskih provera, pred start na Prvenstvu Evrope u Nemačkoj, protiv Rusije i Kipra, reprezentativci Srbije pružaju odlične partije u svojim klubovima. Iza Tadića i drugova nalazi se lep vikend, sjajna izdanja, lepi golovi i asistencije. Seriju golova nastavio je fenomenalni Dušan Vlahović, sada sa dva gola i asistencijom u pobedi protiv Frozinonea (3:2). Vredan doprinos pobedi dao je i Filip Kosti. Priliku da imaju minute u Seriji A imali su i Darko Lazović na gostovanju Verone u Bolonji (2:0), odnosno Uroš Račić u neočekivanom porazu Sasuola od Empolija (2:3). Rezultatski nije imao uspeha ni Lazar Samardžić čiji je Udineze ostao bez bodova u Đenovi (2:0). Na Ostrvu su veoma zapažen učinak imali Đorđe Petrović u meču finala Liga kupa sa Liverpulom (0:0 – 0:1 posle produžetaka) i Saša Lukić koji je sa Fulamom odigrao perfektan meč na Old Trafordu i priredio iznenađenje veoma važnom pobedom (1:2). U Grčkoj je PAOK zahvaljujući golu Andrije Živkovića od minusa u poluvremenu, došao do preokreta i pobede (1:3) na gostovanju Panetolikosu. Panatinaikos je neočekivano, istina sa igračem manje od 64. minuta i sa Filipom Mladenovićem od prvog minuta, remizirao (1:1) sa Kifisijom. Važan bod u borbi za opstanak u Primeri, osvojila je Majorka na gostovanju Alavesu (1:1). Predrag Rajković je bio na golu, Nemanja Radonjić u igri do 60. minuta, a izjednačujućim golom u poslednjim minutima meča istakao se Matija Nastasić. Nemanja Maksimović gostovao je sa Hetafeom Barseloni (4:0), a naš „zlatni orlić“ koji je u prethodnim kolima pružao odlične partije, bio je na terenu do 67. minuta. U Bundes ligi, Bohum je posle pobede protiv Bajerna, gostovao u Menhengladbahu (5:2), a Erhan Mašović je igrao do 69. minuta. Dušan Tadić je ponovo bio važna karika Fenerbahčea, sada u novom uzbudljivom preokretu, protiv Kasimpaše (2:1). I Salcburg nastavlja pohod ka tituli, slavio je ubedljivo (7:0) protiv Austrije Luštenau, Strahinja Pavlović je bio standarno dobar, a Petar Ratkov je bio asistent kod jednog gola, na terenu je bio do 66. minuta.