ORLOVI NA DLANU | GOLOVI SAMARDŽIĆA I ILIĆA, PAVLOVIĆ SLAVIO U MEČU ZA TITULU, MLADENOVIĆEV JUBILEJ U LEGIJI, POVRATAK LAZOVIĆA

24.04.2023.

Vikend koji će da pamte Lazar Samardžić i Ivan Ilić koji su sjajnim golovima protiv Kremonezea, odnosno Lacija, doneli važne bodove Udinezeu i Torinu. Uvod u kolo Serije A bio je meč u Veroni gde je domaćin slavio u važnom meču za opstanak protiv Bolonje (2:1), a posle povrede u tim Verone vratio se Darko Lazović koji je na terenu bio od 51. minuta. U Rimu je Lacio dočekao Torino (0:1), od prvog minuta na terenu su bili braća Sergej i Vanja Milinković – Savić, odnosno Ivan Ilić i Nemanja Radonjić. Fiorentina je gostovala Momci, imala plus dva, a posle velikog preokreta slavio je domaćin (3:2). Nikola Milenković je bio standardan, a Luka Jović i Aleksa Terzić su bili na terenu od 71. odnosno 80. minuta. U meču koji je oebeležio vikend u Seriji A Juventus je dočekao Napoli, gosti su slavili golom u zaustavnom vremenu (0:1), Filip Kostić je bio starter, a Dušan Vlahović je ušao na teren pred kraj uzbudljivog duela. Sampdorija se oprostila od Serije A a u ovom kolu je remizirala sa Specijom (1:1) , Filip Đuričić je bio na terenu od 72. minuta. U Austriji se igrao veliki derbi, praktično za naslov šampiona.

Šturm je dočekao Salcburg, Strahinja Pavlović je sjajno odradio posao, a gosti su slavili 2:0. U Bundes ligi je Verder bio ubedljiv u Berlinu protiv Herte (4:2), a Miloš Veljković je bio standardan u odbrani tima iz Bremena. Starter je bio i Erhan Mašović u dresu Bohuma protiv Volfsburga (1:5). Fulam je u Premijer ligi savladao Lids (2:1) a Saša Lukić je igrao od 82. minuta za domaći sastav. U Primeri Majorka sa Predragom Rajkovićem na golu slavila je protiv Hetafeta za koji je igrao Nemanja Maksimović do 68. minuta. Almerija sa Srđanom Babićem u timu do 74. minuta, izgubila je kod kuće od Atletika (Bilbao) 1:2. Vikend za nama pamtiće i Filip Mladenović koji je odigrao 100. meč za Legiju u porazu (1:0) od Varte. Braga u Portugalu grabi ka kvalifikacijama za plasman u Ligu šampiona, a novi bodovi osvojeni su na gostovanju, savladana je Kasa Pija (1:0) sa Urošem Račićem u timu od 80. minuta. Važne pobodove u trci za titulu sa Benfikom, osvojio je i Porto, poražena je Pakoš Fereira, Marko Grujić je bio na terenu od 85. minuta.  U Holandiji je takođe bio na programu veliki derbi, PSV je dočako Ajaks sa Dušanom Tadićem na terenu, a posle mnogo uzbuđenja na terenu i van njega (bilo je nekoliko prekida) pobedio je domaćin (3:0). Uzbudljivo je bilo i u Grčkoj gde sledi rasplet za šampionsku titulu, PAOK za koga je ceo meč odigrao Andrija Živković poražen je od Panatinaikosa (1:2), a slavio je i AEK u atinskom derbiju protiv Olimpijakosa (strelac Mijat Gaćinović) 3:1.