ОРЛОВИ НА ДЛАНУ | ГОЛОВИ САМАРЏИЋА И ИЛИЋА, ПАВЛОВИЋ СЛАВИО У МЕЧУ ЗА ТИТУЛУ, МЛАДЕНОВИЋЕВ ЈУБИЛЕЈ У ЛЕГИЈИ, ПОВРАТАК ЛАЗОВИЋА

24.04.2023.

Викенд који ће да памте Лазар Самарџић и Иван Илић који су сјајним головима против Кремонезеа, односно Лација, донели важне бодове Удинезеу и Торину. Увод у коло Серије А био је меч у Верони где је домаћин славио у важном мечу за опстанак против Болоње (2:1), а после повреде у тим Вероне вратио се Дарко Лазовић који је на терену био од 51. минута. У Риму је Лацио дочекао Торино (0:1), од првог минута на терену су били браћа Сергеј и Вања Милинковић – Савић, односно Иван Илић и Немања Радоњић. Фиорентина је гостовала Момци, имала плус два, а после великог преокрета славио је домаћин (3:2). Никола Миленковић је био стандардан, а Лука Јовић и Алекса Терзић су били на терену од 71. односно 80. минута. У мечу који је оебележио викенд у Серији А Јувентус је дочекао Наполи, гости су славили голом у зауставном времену (0:1), Филип Костић је био стартер, а Душан Влаховић је ушао на терен пред крај узбудљивог дуела. Сампдорија се опростила од Серије А а у овом колу је ремизирала са Специјом (1:1) , Филип Ђуричић је био на терену од 72. минута. У Аустрији се играо велики дерби, практично за наслов шампиона.

Штурм је дочекао Салцбург, Страхиња Павловић је сјајно одрадио посао, а гости су славили 2:0. У Бундес лиги је Вердер био убедљив у Берлину против Херте (4:2), а Милош Вељковић је био стандардан у одбрани тима из Бремена. Стартер је био и Ерхан Машовић у дресу Бохума против Волфсбурга (1:5). Фулам је у Премијер лиги савладао Лидс (2:1) а Саша Лукић је играо од 82. минута за домаћи састав. У Примери Мајорка са Предрагом Рајковићем на голу славила је против Хетафета за који је играо Немања Максимовић до 68. минута. Алмерија са Срђаном Бабићем у тиму до 74. минута, изгубила је код куће од Атлетика (Билбао) 1:2. Викенд за нама памтиће и Филип Младеновић који је одиграо 100. меч за Легију у поразу (1:0) од Варте. Брага у Португалу граби ка квалификацијама за пласман у Лигу шампиона, а нови бодови освојени су на гостовању, савладана је Каса Пија (1:0) са Урошем Рачићем у тиму од 80. минута. Важне пободове у трци за титулу са Бенфиком, освојио је и Порто, поражена је Пакош Фереира, Марко Грујић је био на терену од 85. минута.  У Холандији је такође био на програму велики дерби, ПСВ је дочако Ајакс са Душаном Тадићем на терену, а после много узбуђења на терену и ван њега (било је неколико прекида) победио је домаћин (3:0). Узбудљиво је било и у Грчкој где следи расплет за шампионску титулу, ПАОК за кога је цео меч одиграо Андрија Живковић поражен је од Панатинаикоса (1:2), а славио је и АЕК у атинском дербију против Олимпијакоса (стрелац Мијат Гаћиновић) 3:1.