ORLOVI | KOSTIĆ IGRA FUDBAL ŽIVOTA, DESPOTOVIĆ SRUŠIO ZENIT, NOVI GOL I ASISTENCIJA TADIĆA, POGODIO I MILENKOVIĆ, STARTERI RAČIĆ, GUDELJ, JOVIĆ, MLADENOVIĆ, VLAHOVIĆ, VELJKOVIĆ, LUKIĆ, ŽIVKOVIĆ, LAZOVIĆ, SMS...

07.03.2021.

Uvod u vikend bio je preokret viđen u Valensiji, gde je domaćin sa novopečenim „A“ reprezentativcem Srbije, Urošem Račićem, savladao favorizovani Viljareal (2:1). U subotu je u Seriji A Sasuolo poražen u Udinama (2:0), a Filip Đuričić je ušao u igru u nastavku susreta. Derbi se igrao u Torinu, Juventus je slavio protiv Lacija (3:1) za koga je od prvog minuta igrao Sergej Milinković – Savić. Bundes liga prolazi u znaku Filipa Kostića koji igra fudbal života. Ajtraht je sa njim i Lukom Jovićem u startnih 11 igrao nerešeno (1:1) protiv Štutgarta, Filip je postigao gol za svoj tim, jedan mu je poništen zbog ofsajda, a u poslednja dva meseca sjajni krilni igrač zabeležio je tri gola i deset asistencija! U Primeri je malo nedostajalo da Marko Dmitrović ponovo bude junak dana, ali ovoga puta, u meču sa Kadizom, srpski reprezentativni golman nije uspeo sa bele tačke da savladala golmana domaće ekipe (1:0). Sevilja Nemanje Gudelja poražena je neočekivano na gostovanju Elčeu (2:1), a naš igrač bio je svih 90 minuta na terenu. Starter je bio i Nemanja Maksimović u dresu Hetafea protiv Valjadolida (2:1). U Portugalu Porto je savladao Žil Visente (0:2) u gostima, a doprinos pobedi dao je i Marko Grujić koji je igrao poslednjih deset minuta.

Nedelju je novim golom i asistencijom obeležio Dušan Tadić, kapiten Ajaksa vodio je svoj tim do pobede (3:1) protiv Groningena. Gol je postigao i Nikola Milenković u uzbudljivom remiju sa Parmom (3:3). Dušan Vlahović je odigrao svih 90 minuta za tim iz Firence. Isto kao i Darko Lazović za Veronu protiv Milana (0:2), dok je Ivan Ilić ušao u igru u 57. minutu. Saša Lukić je bio na terenu 77 minuta u porazu Torina od Krotonea (4:2). U Bundes ligi Verder je odigrao nerešeno u Kelnu (1:1) sa Milošem Veljkovićem u postavi. Starter je bio i Strahinja Pavlović u dresu Serkl Briža na gostovanju Genku (2:0). U Poljskoj Filip Mladenović sa Legijom ide ka naslovu prvaka, a sada je klub iz Varšave slavio u Vroclavu protiv Slaska (0:1). Povratnik u reprezentaciju Andrija Živković bio je akter solunskog derbija između PAOK-a i Arisa koji je završen bez pobednika (2:2). Na Ostrvu je Fulam ostvario značajnu pobedu na Enfildu protiv Liverpula (0:1) a u njoj je učestvovao i Aleksandar Mitrović.

Na kraju slovo o Đorđu Despotoviću, koji se nalazi u dobroj formi, a posle dva gola Spartaku u Moskvi, sada je srušio i lidera ruskog prvenstva. Rubin je slavio (2:1) zahvaljujući golu i asistenciji momka iz Loznice, dovoljno za mesto koje klub iz Kazanja približava izlasku na evropsku scenu.