ОРЛОВИ | КОСТИЋ ИГРА ФУДБАЛ ЖИВОТА, ДЕСПОТОВИЋ СРУШИО ЗЕНИТ, НОВИ ГОЛ И АСИСТЕНЦИЈА ТАДИЋА, ПОГОДИО И МИЛЕНКОВИЋ, СТАРТЕРИ РАЧИЋ, ГУДЕЉ, ЈОВИЋ, МЛАДЕНОВИЋ, ВЛАХОВИЋ, ВЕЉКОВИЋ, ЛУКИЋ, ЖИВКОВИЋ, ЛАЗОВИЋ, СМС...

07.03.2021.

Увод у викенд био је преокрет виђен у Валенсији, где је домаћин са новопеченим „А“ репрезентативцем Србије, Урошем Рачићем, савладао фаворизовани Виљареал (2:1). У суботу је у Серији А Сасуоло поражен у Удинама (2:0), а Филип Ђуричић је ушао у игру у наставку сусрета. Дерби се играо у Торину, Јувентус је славио против Лација (3:1) за кога је од првог минута играо Сергеј Милинковић – Савић. Бундес лига пролази у знаку Филипа Костића који игра фудбал живота. Ајтрахт је са њим и Луком Јовићем у стартних 11 играо нерешено (1:1) против Штутгарта, Филип је постигао гол за свој тим, један му је поништен због офсајда, а у последња два месеца сјајни крилни играч забележио је три гола и десет асистенција! У Примери је мало недостајало да Марко Дмитровић поново буде јунак дана, али овога пута, у мечу са Кадизом, српски репрезентативни голман није успео са беле тачке да савладала голмана домаће екипе (1:0). Севиља Немање Гудеља поражена је неочекивано на гостовању Елчеу (2:1), а наш играч био је свих 90 минута на терену. Стартер је био и Немања Максимовић у дресу Хетафеа против Ваљадолида (2:1). У Португалу Порто је савладао Жил Висенте (0:2) у гостима, а допринос победи дао је и Марко Грујић који је играо последњих десет минута.

Недељу је новим голом и асистенцијом обележио Душан Тадић, капитен Ајакса водио је свој тим до победе (3:1) против Гронингена. Гол је постигао и Никола Миленковић у узбудљивом ремију са Пармом (3:3). Душан Влаховић је одиграо свих 90 минута за тим из Фиренце. Исто као и Дарко Лазовић за Верону против Милана (0:2), док је Иван Илић ушао у игру у 57. минуту. Саша Лукић је био на терену 77 минута у поразу Торина од Кротонеа (4:2). У Бундес лиги Вердер је одиграо нерешено у Келну (1:1) са Милошем Вељковићем у постави. Стартер је био и Страхиња Павловић у дресу Серкл Брижа на гостовању Генку (2:0). У Пољској Филип Младеновић са Легијом иде ка наслову првака, а сада је клуб из Варшаве славио у Вроцлаву против Сласка (0:1). Повратник у репрезентацију Андрија Живковић био је актер солунског дербија између ПАОК-а и Ариса који је завршен без победника (2:2). На Острву је Фулам остварио значајну победу на Енфилду против Ливерпула (0:1) а у њој је учествовао и Александар Митровић.

На крају слово о Ђорђу Деспотовићу, који се налази у доброј форми, а после два гола Спартаку у Москви, сада је срушио и лидера руског првенства. Рубин је славио (2:1) захваљујући голу и асистенцији момка из Лознице, довољно за место које клуб из Казања приближава изласку на европску сцену.