ORLOVI | JOVIĆ OVERIO SA DVA GOLA POVRATAK NA MESTO USPEHA, KOSTIĆ MU ASISTIRAO, ĐURIČIĆ SPASIO SASUOLO, STANDARDNI RAJKOVIĆ, MILENKOVIĆ, VLAHOVIĆ, LUKIĆ, LAZOVIĆ, RISTIĆ, S.MITROVIĆ...

17.01.2021.

Vikend Luke Jovića koji se vratio na mesto uspeha u Bundes ligu i Frankfurt (pozajmica iz madridskog Reala) i sa dva gola doneo trijumf  Ajntrahtu (3:1) protiv Šalkea. Jović je ušao u igru u nastavku meča, a da mu poželi dobrodošlicu potrudio se saigrač iz reprezentacije Filip Kostić koji mu je dva puta asistirao. Radost svom timu sa klupe doneo je i Filip Đutičić čiji Sasuolo je bio na pragu poraza od Parme, ali naš reprezentativac je golom sa 11 metara, bukvalno u poslednjim trenucima meča, doneo izjednačenje i bod saigračima. U derbiju Rima, Lacio je sa Sergejom Milinković – Savićem nadigrao Romu (3:0), Saša Lukić je bio standardan u Torinu koji ni sa igračem više od osmog minuta, nije uspeo da savlada Speciju (0:0). Darko Lazović je sa Veronom gostovao Bolonji, slavio je tim Siniše Mihajlovića minimalnim rezultatom (1:0). Težak dan imali su Dušan Vlahović i Nikola Milenković koji su sa Fiorentinom gostovali u Napulju,a domaći tim je bio mnogo raspoloženiji za igru (6:0). Miloš Veljković je bio odličan u novoj pobedi Verdera, sada protiv Augsburga (2:0). I Mijat Gaćinović je bio starter u timu Hofenhajma, ali njegov sastav nije uspeo da slavi u meču sa Arminijom iz Bilefelda (0:0). U Ligi 1 Monpelje sa Mihailom Ristićem odigrao je veoma uzbudljiv meč sa Monakom u kome su na kraju gosti slavili (2:3). Stefan Mitrović je komandovao odbranom Strazbura u pobedi protiv Sent Etjena (1:0), a Predrag Rajković je posle prvih 45 minuta imao gol više na gostovanju Lilu, ali pred sam kraj meča domaćin je uspeo da stigne do sva tri boda (2:1). Olimpik iz Marseja doživeo je na svom terenu iznenađujući poraz od Nima (1:2), Nemanja Radonjić je ušao na teren u nastavku meča. U Holandiji je odigran derbi između Ajaksa i Fejenorda, Dušan Tadić je slavio sa „kopljanicima“ (1:0), a Uroš Spajić je pružio dobru partiju za gostujući sastav. Na Ostrvu je Luka Milivojević bio u postavi Kristal Palasa na teškom gostovanju u Mančesteru protiv Sitija.