ORLOVI | DOMINACIJA SRBA, POGODIO SERGEJ, PONOVO JOVIĆ, SADA I KOSTIĆ, VLAHOVIĆ VEĆ PO NAVICI, UPISAO SE I PAVLOVIĆ, MARSEJU MALO JEDAN RADONJIĆ, ASISTENCIJE LAZOVIĆA I GAĆINOVIĆA, VERDER SA VELJKOVIĆEM U DOBROJ SERIJI

24.01.2021.

Subota je dan kada su naši reprezentativci bili veoma raspoloženi i uspešni, jer su većina njih bili strelci za svoje klubove. Luka Jović i Ajntraht iz Frankfurta su, zna se već odavno, pobednička kombinacija, potvrdio je to igrač na pozajmici iz Reala u minulom kolu Bundes lige, a gol – mašina nije stala ni u Bilefeldu gde su crveno-crni porazili ubedljivo domaći sastav (1:5) uz fantastično izdanje Filipa Kostića (gol i asistencija) i povratnika Luke Jovića koji je u igru ušao u 66. minutu. Odlične partije na terenima nemačkog šampionata pruža i Miloš Veljković koji je sa Verderom sada gostovao u Berlinu i savladao Hertu (1:4). U Italiji takođe več ispričana priča, tamo je u fokusu Dušan Vlahović, strelac gola u pobedi „viole“ protiv Krotonea (2:1). Standardan je bio i Nikola Milenković. Vredi apostrofirati i sjajno izdanje i gol na debiju u novom klubu Serkl Brižu, Strahinje Pavlovića, koji je odmah na startu, posle pozajmice iz Monaka, postigao gol u pobedi protiv  Kortrijka (1:2). U strelce se upisao i Nemanja Radonjić, Marsej je poražen u Monaku (3:1), a Olimpiku je definitivno malo jedan Radonjić. Monpelje Mihaila Ristića igrao je u Parizu protiv Mbapea i drugova (4:0), a naš reprezentativac bio je žrtva rane prinudne izmene, jer su gosti rano ostali bez golmana (isključen u 19. minutu). Sevilja je u Primeri lako izašla na kraj sa Kadizom (3:0), a Nemanja Gudelj je ušao u igru u drugom poluvremenu.

Nedelju je obeležio Sergej Milinković – Savić golom u pobedi protiv Sasuola (2:1) za koga je od prvog minuta igrao Filip Đuričić. Istakao se dobrom partijom i Darko Lazović, bio je asistent kod jednog gola u ubedljivom trijumfu Verone protiv Napolija (3:1) u čijem timu je bio Nikola Maksimović. U Ligi 1 Stefan Mitrović je komandovao odbranom Strazbura u remiju sa Dižonom u gostima (1:1), a Predrag Rajković je ostao nesavladan u pobedi Remsa protiv Bresta (1:0). Vredi apostrofirati i učinak (asistencija) Mijata Gaćinovića u pobedi Hofenhajma (3:0) nad Kelnom. U Holandiji Ajaks je sa Dušanom Tadićem rutinski slavio u meču sa Fortunom Sitard (2:1), a Fejenord za koga je igrao Uroš Spajić poražen je u derbiju kola kao domaćin od AZ Alkmara (2:3). Na kraju treba istaći da je punu minutažu imao i Aleksandar Mitrović, u meču FA kupa Fulam je poražen od Barnlija (0:3).