U 19

Omladinci u velikom stilu overili plasman u sledeći krug kvalifikacija za EP, deklasiran Azerbejdžan - 4:1(1:0)

07.10.2017.

STRELCI: 1-0 Strahinja Jovanović 36, 2:0 Đorđe Jovanović 52, 3:0 Terzić 73, 4:0 Maksimović 85, 4:1 Hazijev 90 (iz jedanaesterca). Stadion u Veksvordu. Gledalaca:oko 300. Sudija: Ferenc Karako (Mađarska).Žuti kartoni: Ilić (Srbija), Hazijev, Ekinijer, Gajali (Azerbejdžan).
SRBIJA: Dekić, Veličković, Veselinović, Bošnjak, Terzić, Kojić (od 80. Mišković), Ilić (od 71. Maksimović), N.Petrović, Đ.Jovanović, S.Jovanović, Živković (od 68. Stanojev).
AZERBEJDŽAN:Popov, Guler (od 46. M.Mahmudov), Garajev, Asadov, Mehdije, Ahmadov (od 56. Maharami), Hazijev, Nabijev (od 75. Alijev), Ekinijer, Seligi, Gajali.

Omladinska reprezentacija Srbije savladala je u drugom kolu prvog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, selekciju Azerbejdžana – 4:1(1:0) i tako u velikom stilu, kolo pre kraja, overila vizu za drugi, završni ciklus kvalifikacija.
Selekcija koja mnogo obećava (generacija 1999.), a koju predvodi selektor Miloš Velebit, posle pobede protiv Kipra (1:0 ), demonstrirala je moć i protiv Azerbejdžana a sve je novim golom najavio Strahinja Jovanović. Strelac jedinog gola na premijeri sa Kiprom, ponovo se upisao u strelce i najavio još jedno fenomenalno izdanje našeg tima.

Da Partizan ima sjajnu klasu 1999.(uostalom kao i Crvena zvezda, Brodarac, Vojvodina, Voždovac…) potvrdio je i drugi Jovanović, Đorđe. Igrao se 52. minut kada je povisio naše vođstvo,a levi bek Crvene zvezde. Aleksa Terzić, golom u 73. minutu, definitivno je potvrdio razilku u klasi između dve selekcije. Rezervista Igor Maksimović je i četvrti put savladao golmana Azerbejdžana, a Hazijev je u 90. minutu iz jedanaesterca ublažio visok poraz.
Srbija je posle dva kola prva u grupi, a 10.oktobra predstoji joj duel sa domaćom selekcijom, Republikom Irskom.
-Čestitam igračima na pobedi, odnosu i igri. Protivnik je snažan, nimalo naivan, igra borbeno sa puno duela. U prvom delu nismo uspeli da nametnemo našu igru. U drugom delu smo imali potpunu dominaciju u svim elementima, a igrači sa klupe su dali svoj doprinos. Već danas arhiviramo utakmicu i počinjemo oporavak da se spremimo za poslednji meč. Želimo da na najbolji način završimo ove kvalifikacije i pokušamo da ostvarimo maksimalan učinak – rekaoje posle meča selektor Miloš Velebit.