OMLADINCI POBEDNICI 26.MEMORIJALNOG TURNIRA „STEVAN ĆELE VILOTIĆ“

10.09.2019.

Omladinska reprezentacija Srbije (U19) pobednik je 26. Memorijalnog turnira „Stevan Ćele Vilotić“.

STRELCI: 1:0 Pavlović 51. (iz jedanaesterca), 2:0 Mitrović 78. Gradski stadion u Subotici. Sudija: Marko Delibašić (Srbija).

SRBIJA: Mićović, Radmanovac (od 61. Mitrović), Stajić (od 82. Blagojević), Balaž (od 82. Đurković), Eraković, Jočić (od 61. Velikić), Zukić (od 72. Burmaz), Vidosavljević (od 41. Savić), Topić (od 82. Stojanović), Momčilović, Pavlović.

CRNA GORA: Joksimović, Dubljević, Babić, Vukotić (od 67. Vujanović), Gašević (od 59. Todorović), Osmanović, Janjić, Mrvaljević (od 59. Vukčević), Račić, Sijarić (od 79. Nikočević), Bojović.

Posle pobede u meču sa Gruzijom (3:0) i remija sa Mađarskom (3:3) izabranici selektora Ivana Jevića, koji se pripremaju za oktobarski start u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope, savladali su vršnjake iz Crne Gore – 2:0(0:0).

Srbija je dominirala i u ovom meču, ali posle poluvremena bez golova, više uzbuđenja je bilo u nastavku susreta. „Orlići“ su došli do vođstva iz jedanaesterca, strelac je bio Pavlović. U finišu susreta pobedu je potvrdio Mitrović. U drugom meču dana, Mađarska i Izrael su igrali bez golova.

TABELA

SRBIJA            3   2   1   0  7

MAĐARSKA     3  1    2   0  5

IZRAEL           3   0   2   1  2

CRNA GORA    3   0   1   2  1

SRBIJI PET NAGRADA

Najbolji golman turnira je Novak Mićović, prvi strelac je takođe iz Srbije, Milutin Vidosavljević, koji je postigao tri gola. Najbolji igrač je Lazar Pavlović, a najtalentovaniji Strahinja Eraković. Selektoru Ivanu Jeviću pripalo je priznanje za najboljeg trenera. Nagrada za fer-plej pripala je selekciji Izraela.