REMI MLADE REPREZENTACIJE PROTIV LETONIJE

10.09.2019.

STRELCI: 0:1 Regža 10, 1:1 Adžić 57.Stadion „Karađorđe“ u Novom Sadu. Sudija:Keit Kenedi (Severna Irska). Žuti kartoni: Terzić, Devetak (Srbija) Soloveičiks, Regža, Kokins, Toniševs (Letonija).

SRBIJA: M.Ilić, Marković (od 46. Devetak), Mašović, Pavlović, Terzić, Petrović, Račić, L.Ilić (od 72. Nišić), Adžić (od 77. Zlatanović), Joveljić (od 65. Tedić), Stuparević (od 72. Čumić).

LETONIJA: Purins, Soloveičiks, Balodis, Minkevič, Birka, Toniševs (od 90+2 Hovoničkis), Saveljevs, Liepa, Grinbergs (od 59. Zelenkovs), Jauzems (od 59. Kudars), Regža (od 70. Kokins).

Mlada reprezentacija Srbije nije uspela da ostvari prvu pobedu u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope 2021. i pored velikog boroja prilika u meču sa Letonijom – 1:1(0:1).  Bio je to drugi meč „orlića“, posle onog u Rusiji (0:1), a u oktobru Srbiju čekaju dva vezana gostovanja, Poljskoj i Bugarskoj.

Nije dobro počelo po Srbiju, jer Letonci su praktično iz prvog pokušaja uspeli da savladaju Marka Ilića. Iz tri poteza, prvo je usledio centaršut s leve strane, a na drugoj stativi Tonišev je nesmetano ubacio loptu paralelno sa gol linijom na koju je natrčao Regža i doneo iznenađujuće vođstvo svom timu.

Uzvratili su „orlići“ agresivnijom igrom, prilikama koje su imali Joveljić, Račić, Pavlović…ali rezultat se nije menjao. Letonci skromnih mogućnosti, ali veoma borbeni i disciplinovani branili su se ne retko i sa devet,deset igrača. S druge strane u našoj igri nedostajalo je možda malo više klreativnosti, svakako završnog pasa koji bi doneo probleme zadnjoj liniji Letonije.

U nastavku su „orlići“ igrali agresivnije, a posle jedne dobre akcije, Adžić se našao sam iskosa s leve strane i sa nekih 14-15 metara gađao i pogodio levi donji ugao gola Letonije. Trenutak koji je nagovestio preokret, jer Srbija je imala daleko veći posed lopte, a put do mreže tražili smo iz prekida i posle akcija koje su išle preko krila. U 86. Minutu imali smo odličnu priliku, posle centaršuta Terzića, Zlatanović je pokušao glavom ali lopta je prošla pored stative. Minut kasnije i Čumić je imao priliku, asistirao je sada Zlatanović, ali ponovo je lopta završila pored gola. U tim poslednjim minutima Letonci su svi stajali iza lopte i bukvalno je ispucavali ne obraćajući pažnju gde će ona završiti. Ostao je žal što ovoliko energije nismo pokazali od prvog minuta igre, jer Letonija je rival daleko ispod našeg rejtinga. Uostalom da smo u tih poslednjih 15 minuta igre dobro delovali pokazala je i prečka Zlatanovića u 90+2 minutu, odnosno zicer Tedića u istoj akciji. Zaslužila je Srbija drugi gol i pobedu, ali Letonci su izdržali i odneli bod iz Novog Sada.

NENAD MILOVANOVIĆ

Nije ovo što nam odgovara, hteli smo pobedu. Promašili smo veliki broj prilika, imali propust kod primljenog gola. Sve ostalo je bilo na našoj strani, igra, šanse. Od šest bodova smo uzeli jedan i moja odgovornost je najveća.