A selekcija

LIGA NACIJA: SIGURNA POBEDA U LITVANIJI

07.09.2018.

STRELCI: 0:1 Tadić (iz jedanaesterca) 38.Stadion: LFF u Viljnusu. Gledalaca: 5000.Sudija: Robert Maden (Škotska).  Gledalaca 5000. Žuti kartoni: Rodić, Maksimović (Srbija).

LITVANIJA: Šetkus, Klimavičius, Žulpa, A.Jankauskas, Baravkas, Vaitkunas, Slivka, Verbiskas (od 72. Šernas), Kuklis (od 46.Vorobjovas), Novikovas (od 76. Januševskis), Černič. Selektor Edgaras Jankauskas

SRBIJA: Dmitrović, Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić (od 76. Kolarov), Maksimović, Matić (od 82. Lukić), Živković, Tadić, Kostić (od 89. Radonjić), Mitrović. Selektor Mladen Krstajić

Najbolja reprezentacija Srbije ostvarila je važnu pobedu u prvom kolu Lige nacija protiv Litvanije u Viljnusu.

Selektor Mladen Krstajić malo je promešao karte u meču sa Litvanijom, jer za tri dana Orlove očekuje  važan meč sa Rumunijom u Beogradu. Ušli su Matić i saigrači u meč sa puno samopouzdanja, imali od starta veći posed lopte i kontrolisali sva dešavanja na terenu. Domaćin je pokušavao da ugrozi Dmitrovića iz retkih kontranapada ili prekida, ali nekih većih uzbuđenja pred našim golom nije bilo. S druge strane stekao se utisak da je samo pitanje vremena kada će velika razlika u kvalitetu da dobije potvrdu i na semaforu. Igrao se 37.minut kada je jedna dobra akcija Tadića okončana prekršajem za najstrožu kaznu nad Mitrovićem, ali i pre toga videli smo sjajnu priliku Rodića koji je iz gužve pogodio stativu, kao i dva pokušaja Mitrovića, jedan glavom, drugi nogom.

Penal je realizovao sigurno Tadić koji je bio veoma raspoložen za igru kao i veliki broj naših igrača.

Nastavak je doneo sličnu priču, a najbliži drugom golu bili smo u 65. minutu kada je Živković s desne strane iskosa pogodio stativu gola Litvanije. Minut kasnije škotski sudija propustio je priliku da ponovo kazni prekršaj Litvanaca nad Mitrovićem. Delovala je Srbija zaista dobro u većem delu utakmice, odbrana je lako rešavala sve zadatke, Matić i Maksimović su mnogo pretrčali a kapiten je delovao u svakom smislu moćno, veoma raspoloženo za igru. Možda i jedini pad koncentracije beležimo u 75.minutu igre kada su Litvanci izveli jedan brz kontranapad i propustili jedinu pravu priliku na meču. Nekoliko trenutaka kasnije u igru je ušao kapiten Kolarov i odmah pokazao koliko pravi razliku, jer je posle njegove akcije Mitrović pogodio prečku. Konačna presuda mogla je da padne u 83.minutu posle novog jedanaesterca i prekršaja nad Veljkovićem, ali sada je golman Šetkus odbranio udarac Tadića. Na kraju minimalnih, ali vrednih 1:0 za Srbiju!

Srbija u ponedeljak, 10. septembra na stadionu Partizana dočekuje Rumuniju u okviru drugog kola Lige nacija.