LIGA B NACIJA | REMI ORLOVA U BUDIMPEŠTI

15.11.2020.

STRELCI: 0:1 Radonjić 17, 1:1 Kalmar 39. Stadion: Puškaš arena. Igra se bez prisustva publike. Sudija: Glen Niberg (Švedska). Žuti kartoni: Siger (Mađarska),  Maksimović, Lukić, Spajić (Srbija).

MAĐARSKA: Dibuš – Botka, Lang, Kečkeš – Bese (od 78. Đurko), Kalmar, A. Nađ, Soboslaji (od 78. Šefer), Holender (od 68. Hanđa) – Siger (od 57. Nego), Nikolić (od 57. Kinveš).

SRBIJA: Dmitrović – Milenković, Spajić, Gudelj – Lazović (od 57. Gaćinović), Maksimović (od 62. Grujić), Lukić, Ristić (od 62. Mladenović) – Tadić (od 79. Milinković – Savić), Radonjić (od 79. Vlahović) – Jović.

Reprezentacija Srbije igrala je nerešeno – 1:1(1:1) u Budimpešti sa Mađarskom u pretposlednjem kolu Lige B nacija. Drugi ciklus ovog takmičenja završava se u sredu kada će naša reprezentacija biti domaćin Rusiji na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu.

Selektor Ljubiša Tumbaković promešao je malo karte u odnosu na meč sa Škotskom, a upravo jedan od novih igrača u startnoj postavi, doneo je prednost našoj reprezentaciji u ranoj fazi utakmice. Igrao se 17. minut kada je Nemanja Radonjić, posle jedne spuštene lopte glavom Luke Jovića, iskoristio svoj najveći kvalitet, brzinu, pobegao svom čuvaru, prevario još jednog defanzivca domaće selekcije i onda pribrano plasirao lotu na pravo mesto. Bila je to praktično prva prava prilika na utakmici i odlična realizacija Nemanje Radonjića.

U nastavku prvog dela igre Mađari su delovali opasnije, bili u prilici, posle nekih grešaka na sredini terena, da ugroze gol Dmitrovića, pre svih Soboslaj koji je u 35. minutu imao najbolju priliku kada je sa svega nekoliko metara glavom gađao pravo u Dmitrovića. I taj detalj kao da je bio opomena za ono što sledi, razmenili su Mađari dupli pas ispred našeg šesnaesterca, Kalmar se lako našao oči u oči sa Dmitrovićem i nije mu bilo teško da u 39. minutu promeni rezultat na semaforu.

Pred sam kraj poluvremena, Dušan Tadić se našao u odličnoj prilici, odigrao je povratni pas, ali Luka Jović, a onda i Nemanja Radonjić nisu uspeli da upute pravi udarac i ugroze mrežu Mađara.

Nisu selektori ništa menjali u poluvremenu, a u 53. minutu Srbija je imala priliku posle centaršuta Darka Lazovića i pokušaja glavom Nemanje Radonjića. Prve izmene videli smo četiri minuta kasnije, menjala su oba selektora, a u našem sastavu Lazovića je zamenio Gaćinović. Nekoliko minuta kasnije poverenje su dobili Marko Grujić i Filip Mladenović, a igru su napustili Nemanja Maksimović i Mahailo Ristić. Srbija je bila blizu drugog gola u 81. minutu posle pokušaja Luke Jovića, a poslednje izmene u našem sastavu bile su ulazak Sergeje Milinković – Savića i Fušana Vlahovića umesto Dušana Tadića i Nemanje Radonjića. I imala je Srbija do kraja meča ponovo veoma dobru priliku preko Luke Jovića, ali Dibuš je spasio svoj tim poraza.