Kvalifikacije za LŠ: Tadić dvostruki strelac, gol Uroša Matića, slavili Spajić i Ranđelović

14.08.2019.

Imali su srpski internacionalci razloga za zadovoljstvo posle revanš mečeva 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ajaks je sa 3:2 pobedio PAOK uz dva pogotka Dušana Tadića. Oba puta je bio precizan sa 11 metara, u 43. i 85. minutu. U 32. minutu Tadić je izveo prvi penal, ali tada nije bio precizan.

U Azerbejdžanu APOEL je sa 2:0 pobedio Karabag. U prvom meču je bilo 2:1 za domaćina, tako da je ekipa sa Kipra uspela da se plasira dalje i to zahvaljujući Urošu Matiću koji je u 68. minutu zaista efektinom golom obezbedio svojoj ekipi prolaz u naredni krug. Do 73. minuta za APOEL je igrao i Andrija Pavlović.

Razloga za slavlje imao je i Uroš Spajić, jer  je veliki podvig ostvario Krasnodar. Iako je na svom terenu u prvom meču poražen od Porta (0:1) u revanšu je sa 3:2 savladao portugalskog giganta i stigao nadomak grupne faze Lige šampiona. Spajić je odigrao ceo meč.

U plej of fazu plasirao se i Olimpijakos. I u revanšu je savladao turski Bašakšehir ovog puta sa 2:0. Za Olimpijakos je od 68. minuta igrao Lazar Ranđelović .