КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЕП U21 | УБЕДЉИВИ „ОРЛИЋИ“ РУТИНСКИ ПРОТИВ ЕСТОНИЈЕ

15.11.2019.

Млада репрезентација Србије лако и убедљиво – 6:0 (3:0) савладала је селекцију Естоније на путу ка Првенству Европе које се 2021. године одржава у Словенији и Мађарској. Било је ово практично загревање изабраника Илије Столице пред наредни важан дуел, такође на стадиону „Чаир“ у Нишу, против Русије, 19.новембра.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Л.Илић 11, 2:0 Јовељић 19, 3:0 И.Илић 38, 4:1 Јовељић 51, 5:0 Јовељић 61, 6:0 Тедић 87. Стадион: Чаир у Нишу. Судија: Натан Вербомен (Белгија). Жути картони: Ступаревић (Србија), Арвелаид (Естонија).

СРБИЈА: М.Илић, Марковић (од 57. Терзић), Веселиновић, Машовић, Л.Илић, Нишић, Петровић (од 57. Топић), Л.Илић, Аџић (од 74. Бирманчевић), Јовељић (од 64. Тедић), Ступаревић (од 74. Гаврић).

ЕСТОНИЈА: Ном, Каос, Сепик (од 77. Росалу), Лип, Арвелаид, Уста (од 46. Вахерна), Сометс, Пом, Уљанов (од 77. Арвисте), Огус (од 86. Едур), Реинкорт (од 74. Уткоф).

Србија је од првог минута преузела иницијативу, имала већи посед лопте, сходно разлици у квалитету, који је наравно одмах требало потврдити и на терену. Играо се пети минут када смо имали прву праву прилику у којој се нашао Аџић, али из добре позиције гађао је преко гола.

Нисмо дуго чекали на вођство, једну грешку ривала знао је да искористи Лука Илић и лепим ударцем са неких 17 метара погоди десни доњи угао гола Естоније.

Играо се 17. минут када је Јовељић могао да дуплира предност, али овога пута голман естонске селекције добро је реаговао. Само два минута касније било је 2:0. И Дејан Јовељић. Претходно се Нишић убацио из другог плана, пронашао Јовељића коме није било тешко да се упише у стрелце.

Естонци скромног, лимитираног знања, али веома дисциплиновани, показали су у појединим тренуцима да могу и да припрете, а најближи голу Марка Илића били су у 33. минуту када је Уста реаговао на другој стативи али лопта је завршила поред гола.

И одмах је уследила реакција на другој страни, Ступаревић је извео корнер, а Иван Илић сам, неометан, пласирао лопту на право место. Имали су „орлићи“ до краја првог дела још неколико прилика, али није било промене резултата.

У наставку слична прича, питала се само Србија. Дејан Јовељић је постигао још два гола, а селектор Илија Столица је искористио максималан број замена како би одморио поједице за предстојећи важан меч против Русије. И Тедић је искористио свој тренутак, ушао је у игру уместо Јовељића и постигао шести гол за „орлиће“. На крају убедљива, рекли бисмо и рутинска победа Србије пред меч са Русијом који може да одреди судбину „орлића“ у наставку квалификација.